haber

Nilüfer ile Zavidovici arasındaki bağlar daha da güçlenecek

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer’in Bosna Hersek’teki kardeş kenti Zavidovici’den gelen heyeti ağırladı. Çeşitli temaslarda bulunmak için Bursa’ya gelen Zavidovici Belediye Başkanı Haşim Mujanovic ve beraberindeki heyet, Başkan Turgay Erdem ile makamında bir araya geldi. Halk Evi’nde gerçekleşen ziyarette Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Sibel Özer ile Adem Vural ve Bursa Balkan Kadınlar Derneği Başkanı Hayriye Kosova da yer aldı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği buluşmada, kardeşlik ilişkilerinin artarak devam edeceği vurgulandı.

Zavidovici heyetini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Göreve seçileli 5 ay oldu ancak 15 yıl boyunca Sayın Mustafa Bozbey ile birlikte çalıştık. Dolayısıyla iki kentin kardeşlik ilişkilerini yakından biliyorum. Bundan sonra kardeşliğimizi daha da ilerletmek için elimizden gelen her türlü çabayı sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i kutlayan Zavidovici Belediye Başkanı Haşim Mujanovic de, Başkan Erdem’e görevinde başarılar diledi. Türkiye’deki kardeş kentlerle iyi ilişkiler içinde olduğunu belirten Mujanovic, “Nilüfer’i ziyaret etmek bizim için ayrı bir keyif” dedi. Nilüfer Belediyesi’nin, Zavidovici kentinde sel felaketinde hasar gören Kovaçi İlkokulu’nun spor salonunu onararak büyük destek verdiğini hatırlatan Haşim Mujanovic, “Nilüfer Belediyesi eski başkanı Mustafa Bozbey, Zavidovici halkı için altın harflerle yazılacak hediyeler bıraktı. İnşallah aynı şevkle ve sıcaklıkla sizlerle birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Mustafa Bozbey ve benden önceki belediye başkanı çıtayı çok yüksek tuttular. Dilerim ki ben ve siz bu çıtayı daha da yukarı çıkaracağız. Beraber çalışmayı çok arzu ediyoruz” dedi.

Zavidovici Belediye Başkanı Haşim Mujanovic, tarım konusunda tecrübeli olduklarını ve bu konuda Nilüfer Belediyesi ile Zavidovici Belediyesi’nin ortak çalışmalar yürütebileceklerini söyledi.