haber

Nilüfer’in can dostlarına yönelik çalışmaları örnek oldu

Nilüfer Belediyesi can dostları için yaptığı çalışmalarla diğer belediyelere de örnek oluyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Mezbahalar ve Veteriner Şube Müdürlüğü’nden bir heyet Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden gelen Veteriner Hekimler Aynur Akar, Fahrettin Seyhun Karabay ve İsa Erkut Şenseda’yı Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker ağırladı.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Barınma Merkezi’nin daha iyi hizmet sunması amacıyla böyle bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten konuklar örnek olarak gördükleri Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ni gezerek çalışmaları yerinde gördüler.


Bakım ve Tedavi Merkezi’nin işleyişi hakkında bilgi veren Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker, “2003 yılında hizmete giren merkezimiz, yaşam hakkına saygı ilkesiyle örnek ve lider bir kurum olma yolunda çalışmalarına devam etmektedir. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde vatandaşlarımızdan gelen talepleri de dikkate alarak hizmet kalitemizi en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

 

Konuk heyet, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün Nilüfer bir çok noktasında hayata geçirdiği beslenme odakları, güvercin evi, kedi evi ve köpek parkını da gezerek çalışmaları yerinde görme şansı buldu.