haber

Nilüfer’in çocukları kayak öğreniyor

Nilüfer Belediyesi, kırsal mahallelerde yaşayan çocukları Uludağ'a götürerek kayak sporu ile tanıştırıyor. Uludağ'a ilk kez gelen çocuklar, dağın ve kayak öğrenmenin keyfini çıkarıyor.

 

Nilüfer Belediyesi, kırsal mahallelerdeki çocukları Uludağ’a götürerek hem kentin en önemli turizm merkezini tanımalarını hem de kayak sporunu öğrenmelerini sağlıyor. “Nilüfer’in çocukları kayakla tanışıyor” sloganıyla 12 Şubat tarihinde başlayan eğitimler, 27 Mart tarihine kadar devam edecek. Cumartesi ve pazar günleri iki ayrı grup halinde 7 hafta sürecek olan eğitimlerde, 14 farklı mahalleden 168 çocuğun kayak sporuyla buluşması hedefleniyor. Nilüfer Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün, Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği iş birliğiyle yapılan etkinliğe, 9-14 yaş arası çocuklar katılıyor. 12’şer kişilik gruplar halinde düzenlenen kayak eğitimi öncesi velilerden izin belgesi alınıyor. Kayak kıyafetlerini giyip, ekipmanlarını alan çocuklar, profesyonel kayak hocalarından eğitim alarak bu sporu tanıma fırsatı buluyor. Eğitimin ardından yemek yiyen çocuklar, Uludağ’da kar ile keyifli vakit geçirdikten sonra ailelerine teslim ediliyor.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, bu çalışmanın sosyal sorumluluk projesi olduğuna dikkat çekerek, "Geçtiğimiz yıllarda da bu etkinliği yapmıştık. Bu yıl da 14 kırsal mahallemizden 168 çocuğumuzu 7 hafta süre ile kayak eğitimi almak için Uludağ'a götürüyoruz. Burada amacımız, kentin en önemli turizm merkezi olan Uludağ’ı tanımalarını sağlamak ve çocuklarımıza kayak eğitimi vermek. Belki bu eğitimlere ulaşamayacak öğrencilerimizin yeteneklerinin burada farkına varılması da hedefleniyor" dedi.

Uludağ'a ilk defa çıkan ve kayak öğrenen çocuklar da çok mutlu olduklarını belirterek, Nilüfer Belediyesi'ne teşekkür ettiler.