haber

Nilüfer Kadın Korosu: Kadına şiddet son bulsun

105 kadın üyeden oluşan Nilüfer Kadın Korosu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel gerçekleştirilecek olan konserin provasını, vahşice öldürülen Özgecan Aslan’ın acısının gölgesinde siyahlar giyinerek yaptı. Koro, Şef Dr. Aysel Gürel tarafından yazılıp bestelenen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca onaylanan ‘Kadına şiddet olmasın’ adlı parçayı seslendirirken duygusal anlar yaşandı.

Türkiye’nin ilk kadın korosu olarak bu elim olaya dikkat çekmek istediklerini belirten Şef Dr. Aysel Gürel, tepkilerini şöyle dile getirdi: “Düne kadar bir can yaşıyordu bu dünyada. Hayata umutla ve sevgiyle bakıyordu. Geleceğe dair birçok planları vardı ama bugün yok. Yine elim bir olaya, kadın cinayetine, vahşete tanık olduk. Artık kadına şiddetin son bulmasını, kadına değer verilmesini ve bakış açısının değişmesini istiyoruz.”

Aysel Gürel, Dünya Kadınlar Günü kapsamında verecekleri konserde katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ı da anacaklarını belirtti. Gürel “Şahsım tarafından bestelenen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından onaylanan ‘Kadına şiddet olmasın’ marşını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenleyeceğimiz konserde seslendireceğiz. Bugüne özel Özgecan kardeşimiz için yazdığım dizeleri bu marşla birleştirdik. Umarım bu mesajımız tüm dünyaya ve tüm yüreklere gider. Ulaşması gereken yerlere ulaşır. Şiddetsiz, sevgi dolu bir dünya için tüm kadınlar olarak haykırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Nilüfer Kadın Korosu, Dünya Kadınlar Günü özel konseri, 7 Mart akşamı saat: 20.00’de Uğur Mumcu Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.