haber

Nilüfer Kent Orkestrası’ndan “Merhaba”

Nilüfer Belediyesi sanat dünyasına Nilüfer Kent Orkestrası’nı kazandırdı. 2017 yılı Şubat ayında kurulan Nilüfer Kent Orkestrası, 3 ay süren çalışmaların sonunda ilk konseriyle sanatseverlerin karşısına çıktı. Levent Sezgin ve Sinan Turhan koordinatörlüğünde,  profesyonel olarak enstrüman çalan ve şarkı söyleyen müzik eğitimcileri ve müzik öğrencilerinden oluşan orkestranın şefliğini Dr. Çağrı Şen yapıyor.

Nilüfer Müzik Eğitim Çalışmaları eğitmenleri, Nilüfer Belediyesi Eğitim Bürosu ve Nilüfer Bandosu üyelerinin yer aldığı 25 kişilik orkestra, BAOB Oditoryum’da verdiği konsere “Merhaba” isimli şarkı ile başladı.

Nilüfer Kent Orkestrası, bünyesindeki çalgı çeşitliliği ile çeşitli müzik türlerinden örnekleri kendisine özgün düzenlemeler ile yorumlayarak geniş bir yelpazede izleyiciye sundu.

Orkestra, büyük ilgi gören konserde türküden tangoya, cazdan popa birçok müzik türünden parçalar seslendirdi.

Konserde solistler, İpek Ildız, Dilara Işık, Sinem Arslan, Levent Uçar ve Sinan Turhan da performanslarıyla alkış aldı. Konser sonunda Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Zekeriya Işık, Şef Çağrı Şen’i ve orkestra üyelerini Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına çiçek vererek kutladı.