haber

Nilüfer Sanat Atölyeleri kursiyerlerinden resim sergisi

Nilüfer Sanat Atölyeleri’nde eğitim gören 85 kursiyer, dönem boyunca çeşitli tekniklerle oluşturdukları eserleri Konak Kültürevi’nde açtıkları sergiyle izlenime sundu.

 

Sanatın farklı dallarında eğitimlerin verildiği Nilüfer Sanat Atölyeleri’nde resim eğitimi alan kursiyerler, çeşitli tekniklerle oluşturdukları eserleri açtıkları sergiyle sanatseverlerin beğenisine sundu. Konak Kültürevi’ndeki sergi büyük ilgi gördü. Sergi açılışında konuşan Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, “Nilüfer Belediyesi olarak resim sanatıyla yakından ilgileniyoruz. Bunun en somut örneği bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz Nilüfer Sanat Çalıştayı. Amacımız, Nilüferlilerin resim ile ilgilenmelerini sağlamak. Bu atmosferi oluşturmak çok önemli. Çünkü sanatın hâkim olduğu yerde, barış hâkim olur” dedi.

Özkılınç, konuşmasının ardından Nilüfer Sanat Atölyeleri’nde resim eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Özkılınç, Nilüfer Sanat Atölyeleri Resim Eğitmeni Sabriye Tanış Altın’a da katkılarından dolayı çiçek vererek teşekkür etti.

85 kursiyerin akrilik, karakalem ve yağlı boya çalışmalarının yer aldığı sergi 25 Mayıs tarihine kadar izlenime açık kalacak.