haber

Nilüfer THM Korosu sevenleriyle kavuştu

Yeni yılın ilk konserini veren Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, izleyenleri türkü dolu yolculuğa çıkardı. Anadolu’nun farklı yörelerinin yanı sıra, Azerbaycan ve Rumeli türkülerini seslendiren koro, gecenin sonunda ayakta alkışlandı.

 

Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, uzun bir aranın ardından türkü sevenlerle buluştu. Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleşen konsere ilgi yoğun oldu. Şef Yaşar Kemal Alim yönetimindeki koro, seslendirdiği parçalarla izleyenleri diyardan diyara gezdirdi. Erzincan yöresinden başlayan türkü yolculuğu, Rumeli ve Azerbaycan’a kadar uzandı. İki saat süren konserde koristler, solo performanslarıyla da türkü sevenlerin yüreğine dokundu. Türk Halk Müziği Korosu’nda yer alan Serpil Savaş, bir eseri seslendirmek için sahneye çıktığında ise salonda duygu dolu anlar yaşandı. Serpil Savaş, Sivas Divriği’ye ait olan “Kahpe felek sana nettim neyledim” türküsünü gözyaşları içinde seslendirdi.
Geçen hafta yaşamını yitiren Bursalı gazeteci Can Ertan’ın bugün doğum günü olduğunu, Ertan’ın Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun hiçbir konserini kaçırmadığını belirten Şef Yaşar Kemal Alim, “Bugün, Can arkadaşımızın doğum günü. Biz de bu geceyi ona armağan ediyoruz” dedi. Konseri izleyenler, gecenin sonunda Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nu ayakta alkışladı. Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Rasih Konca, konserin sonunda sahneye çıkarak Şef Yaşar Kemal Alim’e çiçek vererek kutladı.