haber

Nilüferli çocuklar yaz tatilini sporla geçirecek

Nilüfer’de 2000 yılından bu yana devam eden Yaz Spor Okulları bu yıl da binlerce öğrenciyi sporla buluşturacak. 6 -14 yaş arasındaki çocuklara yönelik olarak düzenlenecek olan Yaz Spor Okulları’nda yüzme, basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi, kort tenisi, cimnastik ve Capoeira (Savunma sanatı) branşlarında eğitim verilecek. Nilüfer Belediyespor’un, öğrencilerin tatillerini spor yaparak verimli bir şekilde geçirmesi amacıyla düzenlediği Yaz Spor Okulları, bu yıl 12 Haziran Pazartesi günü başlayacak. Eylül ayına kadar sürecek olan eğitimler Nilüfer Belediyespor Üçevler Spor Tesisleri, Altınşehir Gençlik Merkezi, Konak Olimpik Yüzme Havuzu ve Çalı Kapalı Yüzme Havuzu ile Yüzüncüyıl Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.


TAM GÜN EĞİTİMLER DOPDOLU


Nilüfer Belediyespor, isteyenler için de tam gün eğitimler düzenleyecek. Tam Gün Spor Okulları da dopdolu programlarıyla ilgi görecek. Çalışan aileler için yaz sezonunda çocuklarını emanet edebilecekleri güvenli bir seçenek sunan kulüp, yaz okulunda çocuklara çeşitli sportif branşların yanı sıra resim ve drama gibi sanatsal alanlarda da eğitim veriyor. Yaz tatili boyunca Altınşehir Gençlik Merkezi başta olmak üzere Nilüfer Belediyespor Üçevler Tesisleri’nde, Konak Olimpik Yüzme Havuzu ve Çalı Kapalı Yüzme Havuzu’nda uygulanacak olan tam gün programında, hafta içi sabah 09.00’dan akşam saat 17.00’ye kadar öğrencilere birçok etkinliğe katılma imkânı sunuluyor. Gün boyunca yaşıtlarıyla bir arada ve birbirinden keyifli sportif etkinlikler içinde zaman geçirecek olan çocuklar futbol, basketbol, kort tenisi, voleybol, yüzme, cimnastik, badminton, squash çalışmalarının yanı sıra modern dans, drama, resim ve çeşitli kültürlerin halk dansları eğitimlerini de alacaklar.

2003-2012 yaş grubunu kapsayan Tam Gün Yaz Spor Okulları, 3’er haftadan 3 dönem boyunca yapılacak. Tam gün ve dar zamanlı yaz spor okullarının dönem ve kayıt işlemleri için isteyenler, 441 90 60’tan Nilüfer Belediyespor; yüzme branşları için de 453 06 26 Konak Olimpik, 482 42 95 Çalı Kapalı yüzme havuzlarından bilgi alabilirler.