haber

Nilüferliler mahallelerinin önceliklerini belirledi

“Yeni nesil belediyecilik” anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Nilüfer Belediyesi, 2020-2024 dönemine ait Stratejik Plan çalışmaları kapsamında, katılımcılığı artırmak amacıyla Mahalle Çalıştayları düzenledi. “Benim Mahallem Benim Geleceğim” sloganıyla düzenlenen Mahalle Çalıştayları, Nilüfer’in 64 mahallesinden vatandaşların katılımıyla 10 bölgede gerçekleştirildi. Halkın yoğun katılım gösterdiği çalıştaylarda, mahalleler ile ilgili fikir ve öneriler dile getirildi. Mahallelerin öncelikleri, mahallelinin temel sorunları ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü çalıştaylarda Nilüferliler, hayallerindeki kenti ve mahalleyi konuştu.

Nilüfer Belediyesi’nin Stratejik Planı’na katkı sağlayacak fikirlerin de üretildiği “Mahalle Çalıştayları”nda belirlenen öneriler, Strateji Geliştirme Kurulu tarafından değerlendirilip taslak Stratejik Plan oluşturulduktan sonra, Ağustos ayında yapılacak paylaşım toplantılarında halkın bilgisine sunulacak. Nilüfer Belediyesi Stratejik Planı kapsamına girmeyen diğer istek ve önerilerin ise ilgili mercilere iletilerek, takibinin yapılması sağlanacak.

“NİLÜFER’İ HEP BİRLİKTE DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ”

Mahalle Çalıştayları’na katılan Nilüferliler’e teşekkür den Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Genç, yaşlı her yaştan ve her kesimden insanımız çalıştaylara katılarak kentin geleceğine katkı sunmak amacıyla görüşlerini bildirdi. Yeni nesil Nilüfer'i oluşturma yolunda bu görüş ve öneriler bizim için büyük önem taşıyor. Nilüfer’i hep birlikte daha ileri taşıyacağız” şeklinde konuştu.