haber

NKT, Dünya Tiyatro Günü’nü Ata’nın huzurunda kutladı

Nilüfer Kent Tiyatrosu (NKT) ekibi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak saygı duruşunda bulundu. AVP Bursa Devlet Tiyatrosu ve BŞB Bursa Şehir Tiyatrosu’nun da katıldığı törende kaleme alınan bildiriler okundu.

 

Nilüfer Kent Tiyatrosu 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde anlamlı bir törenin paydaşı oldu. AVP Bursa Devlet Tiyatrosu ve BŞB Bursa Şehir Tiyatrosu ile birlikte düzenlenen tören Heykel’deki Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti. Tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Törende Nilüfer Kent Tiyatrosu adına Sanat Yönetmeni Murat Daltaban ve Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından AVP Bursa Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Arzu Tan Bayraktutan konuşma yaptı. Ardından kaleme alınan bildiriler okundu. Uluslararası Tiyatro Bildirisi’ni BŞB Bursa Şehir Tiyatrosu’ndan Didem Açıl, Ulusal Tiyatro Bildirisi’ni de Nilüfer Kent Tiyatrosu oyuncusu Melisa İclal Yamanarda okudu. Her iki bildiride de tiyatro ile yaşam ilişkisine dikkat çekilirken, tiyatronun insanlığa yol gösterici olduğu ifadeleri vurgulandı.