haber

“Nota Çalan Rüzgar” çocuklar için sahnede

“İki Efendinin Uşağı” ve “Cambazın Cenazesi” gibi yetişkinlere yönelik iki oyunu sahneleyen Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu, şimdi de yeni çocuk oyunu, “Nota Çalan Rüzgar” ile küçük sanatseverlerle buluştu. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği oyunun prömiyerine Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Bukle Erman ile Nilüfer Belediyesi Koordinatörlerinden Dr. Sibel Özer de katıldı. Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sahnelenen oyunu çocuklar  keyifle izledi.


Damla Çalışan, Ferya Soysal ve Mert Özay’ın rol aldığı oyunun yönetmenliğini Melisa İclal Gürmen ve Zeynep Çelik Küreş yaptı. Bilge Buluş’un yazdığı, koreografisini Adem Mülazım’ın, ışık, dekor ve müziğini Cem Yılmazer’in yaptığı, Funda Çebi’nin de kostümlerini hazırladığı “Nota Çalan Rüzgar” adlı oyun, küçük izleyicilerden büyük alkış aldı.


Oyunda hep bir masal kahramanı olmak isteyen müzisyen ile müzisyen olmak için her yolu deneyen Rüzgar’ın bir masalda karşılaşması ile başlayan olaylar anlatılıyor. Yaklaşık bir saat süren oyunun sonunda Nilüfer Belediyesi Koordinatörlerinden Dr. Sibel Özer, oyuncu ve ekibe Başkan Mustafa Bozbey adına çiçek vererek performanslarından dolayı kutladı. Nota Çalan Rüzgar, 26 Kasım’dan itibaren her pazar saat 13:00’te, Nâzım Hikmet Kültürevi’nde 6-11 yaş arasındaki çocuklar için sahnelenecek.