haber

Oyun Engel Tanımaz Parkı’na Kentsel Tasarım Ödülü

Ödülü, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız projeyi hayata geçiren çocuklarla birlikte aldı. Nilüfer Kent Konseyi yürütücülüğünde, Nilüfer Belediyesi, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bursa İl Temsilciliği ve ÇEK Özel 3 Mart Azizoğlu İlköğretim Okulu iş birliğiyle geliştirilen, “Oyun Engel Tanımaz Parkı” 9. Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’nde Kentsel Tasarım kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

 

İstanbul’da Boğaziçi Üniversitesi Uçaksavar Kampüsü Garanti Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız ve Nilüfer Belediyesi Özel Kalem Müdürü Pınar Yeşilçiçek katıldı.

 

Kentlerin gelişimine, güzelleşmesine, marka değerinin yükselmesine doğrudan etkisi bulunan projelerin ödüllendirildiği Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’nin açılış konuşmasını Özelkalem Dergisi İmtiyaz Sahibi ve EPR Yerel Yönetim Ajansı Başkanı Erengül Bilenser yaptı. Bilenser, “Sizler buraya kentinize değer verdiğiniz için, kentinizdeki hayatın güzel olması, kentinizden bahsedilirken herkesin iyi şeyler duymasını istediğiniz için geldiniz. Sizler bunun böyle olması için çok emek verdiniz” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

 

Açılış konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi. Jüri Başkanlığını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevat Geray’ın üstlendiği 9. Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri 12 farklı kategoride sahiplerini buldu. Afet yönetimi, kentsel dönüşüm, kent içi ulaşım ve kültür ve tabiat varlıklarının korunması gibi kategorilerin yer aldığı Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri’nde Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kentsel Tasarım kategorisinde Oyun Engel Tanımaz Parkı ile ödül almaya hak kazandı. Ödülü Başkan Bozbey adına Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız, Türk sinemasının önemli yönetmenlerinden Engin Ayça’dan aldı.

 

“KATILIMCILIK VE DEMOKRASİ ÖRNEĞİ”

 

Özelkalem Dergisi tarafından verilen ödülün çok değerli olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Işıkyıldız, emeği geçen herkese teşekkür etti. Yalçın Işıkyıldız, “Nilüfer Belediyesi olarak kentimizi, kentliyle birlikte yönetiyor, bu alanda örnek çalışmalara imza atıyoruz. Odak noktalarımız olan demokrasi, eşitlik, özgürlük, katılımcılık, sosyal belediyecilik ve vicdanı hizmetlerimize yansıtmaya özen gösteriyoruz. İşte kentsel tasarım alanında aldığımız bu ödül de bakış açımızın yansıması. Bu ödül bizi onurlandırdı. Bu ödülü aldığımız Oyun Engel Tanımaz Parkı,  katılımcılık ve demokrasi anlayışımızın somut bir şekilde yaşama geçirildiği bir proje. Bu parkı çocuklarımız tasarladı. Özelkalem Dergisi’ne ve değerli jüri üyelerine bu ödül için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Işıkyıldız, projenin hayata geçirilmesinde başından sonuna kadar yer alan çocukları sahneye çağırarak ödülü birlikte aldı.