haber

Şark Dişçisi Ermenistan turnesine çıkıyor

Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”nun 2016-2017 tiyatro sezonunda sahneye koyduğu Şark Dişçisi yurt dışına açılıyor. Bursa ve İstanbul’da tiyatro tutkunları ile buluşan ve büyük beğeni toplayan Şark Dişçisi, Ermenistan turnesine çıkmaya hazırlanıyor. 19. Yüzyıl Osmanlı Edebiyatı’nın en önemli hiciv yazarlarından Hagop Baronyan’ın yazdığı, Engin Alkan’ın yönettiği Şark Dişçisi, 12-18 Mayıs 2017 tarihinde Erivan ve Gümrü’de izleyici karşısına çıkacak.

Şark Dişçisi, “Türkiye-Ermenistan Normalleşme Süreci Destek Programı 2” çerçevesinde Avrupa Birliği desteğiyle, Ermenistan’da sahnelenecek. Kamu Gazetecilik Kulübü’nün bir kültür projesi olan “Şehirler Buluşuyor” projesi kapsamında Ermenistan izleyicisi ile buluşacak olan oyun, aynı zamanda Nilüfer ile Erivan ve Gümrü arasında da bir köprü kurulmasını sağlayacak.

 

TİYATRO İZLEYİCİSİNİN BEĞENİSİNİ TOPLADI

 

Osmanlı ve Ermeni tiyatrosunda önemli bir yeri olan oyun ve hiciv yazarı Hagop Baronyan’ın yazdığı oyun, Bursa’da seyirciden büyük ilgi gördü.

Oyunun yönetmenliğini yapan Engin Alkan, başrolü de Bedia Ener ile paylaşıyor. Şark Dişçisi’nde Çagˆdas¸ Tekin, Deniz Gürsucu, Mert Tiryaki, Cansu Ecem Erkek, Mesut Özsoy, Gökhan Kum, Hakan Kahraman, Suat Onur Çalık, S¸eyma Gökçe Cengiz, Yüce Armagˆan Erkek, Ferya Soysal ve Nihan Is¸ık da performanslarıyla izleyiciden büyük alkış topluyor.