haber

Şehit aileleri ve gaziler Bozbey ile iftar sofrasında buluştu

Nilüfer Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla Bursa’da yaşayan şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınlarını iftar sofrasında buluşturdu. Holiday Inn Otel’de gerçekleştirilen yemeğe Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç, Bursa Garnizon Komutanı Seyfullah Saldık, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, eşi Seden Bozbey, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyelerinin yanı sıra çok sayıda şehit ailesi, gazi ve gazi yakınları katıldı.

 

Gecede konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, şehit ve gazilerin Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşayacak ölümsüz simgeleri olduğunu belirterek, “Vatanımızın her santimetrekaresinde, bugün yaşayabildiğimiz tüm özgürlüklerimizde, şehitlerimizin ve gazilerimizin siper ettikleri canlardan izler var. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan her bir yurttaş üzerinde hakkınız var. Hakkınızı helâl edin” dedi.

 

Barış için dua edelim

Türkiye’nin sınır bölgelerinde yaşanan gerginliklere dikkat çeken Başkan Bozbey, “barış için dua edelim” dedi. Bozbey, ‘Bugün, bu iftar sofrasında tüm savaş çığırtkanlıklarına inat, acılardan ders almayanlara ve bu ülkeyi yepyeni maceralara sürüklemek isteyenlere inat barış için dua edelim. Yüreklerimizden gelen sevgi ve barış sözcüklerini gök kubbeye yükseltelim. Varsın, bir hoş seda gelmesin karşıdan. Varsın onlar barış türkülerimize eşlik etmesinler. İnanıyorum ki bugün bir olan yarın bin olur. Ve elbet bir gün bu ülke hak ettiği refaha, barışa, hangi dinden, hangi kökenden olursa olsun bir arada yaşayabilmenin erdemine kavuşur’ şeklinde konuştu.

 

Devletin kapılarının şehit ailelerine ve gazilere sonuna kadar açık olduğunu  belirten Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç da ‘Şehitlik ve gazilik bizim inanışımıza göre mertebelerin en yükseği. Milletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını gözünü kırpmadan feda eden şehitlerimiz ve bu uğurda gazi olan vatandaşlarımız bizim en kıymetli varlıklarımız. Hem şehitlerimize hem gazilerimize büyük devletimiz çeşitli sosyal imkânlar sağlamış durumda ve bunları sağlamaya da devam ediyor. Bizler de devletin taşradaki temsilcileri olarak şehit ailelerine ve gazilerimize kapılarımızın her zaman sonuna kadar açık olduğunu, her türlü sıkıntıda bizim yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum’  diye kaydetti.