haber

Tekerlekli sandalyeler yeni yıl hediyesi oldu

Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği ve Nilüfer Belediyesi iş birliği ile ihtiyaç sahibi 7 engelli birey daha tekerlekli sandalye sahibi oldu.

 

Din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı yapmaksızın tüm ortopedik engellilere eğitim, sağlık ve sosyal destek sağlamak amacıyla 1993 yılından bu yana faaliyet gösteren Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği, Nilüfer Belediyesi iş birliği ile ihtiyaç sahibi 7 engelli bireyi daha  tekerlekli sandalye sahibi yaptı. Tekerlekli sandalyeler Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde düzenlenen törende sahiplerine verildi.

Törene, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Demirel ile engelli bireyler ve aileleri katıldı.

Tekerlekli sandalyelerin tesliminde konuşan Başkan Erdem, engelli bireyler ve ailelerinin hayatlarını kolaylaştırmak üzere çeşitli faaliyetler gerçekleştiren Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği’nin hizmetlerini yakından takip ettiklerini belirterek, “Bu kıymetli hizmetlere imza atan dernek ile zaman zaman ortak projelerde yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Umarım sizler de engelli çocuklarınızın ve sizlerin hayatlarını kolaylaştıracak olan bu küçük katkıdan memnun kalırsınız. Sizlere sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum” dedi.

Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Demirel de “Sağlıklı insanların engellilerle empati kurarak, onların yaşadığı zorlukların farkına varması, onların da yaşamın içinde yer alabilmelerine katkı sağlamaları durumunda hep birlikte bu hayatı paylaşmak daha da anlamlı hale gelecektir. Biz, dernek olarak bugüne kadar Nilüfer Belediyesi’nin destekleri ve iş birliği çalışmaları nedeniyle Başkanımız Turgay Erdem’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği ve Nilüfer Belediyesi iş birliği ile geçen ay da ihtiyaç sahibi 100 engelli birey ve hane halkına giyim, gıda ve hijyen malzemesi desteğinde bulunulmuştu.