haber

“Turandot ve Aklayıcılar Kongresi” tiyatroseverlerle buluştu

Bursalıları  iyi oyunlarla buluşturan 5. Nilüfer Tiyatro Festivali kapsamında Bursa Tabip Odası Parantez Sahnesi izleyici karşısına çıktı.

Parantes Sahnesi oyuncuları,  Bertolt Brecht’in Turandot ve Aklayıcılar Kongresi’ni sahneledi. Uğur Mumcu Sahnesi’nde sergilenen oyuna tiyatroseverler ilgi gösterdi.

Doktor Yaşar Can Bağatırlar’ın yönettiği oyun Bertolt Brecht’in ölmeden önce yazdığı son oyun olma özelliği taşıyor. Amacı bilginin kötüye kullanılışını açığa çıkarmak olan oyun Bursalı seyirciden büyük beğeni aldı.

Müfettiş geliyor

5. Nilüfer Tiyatro Festivali’nde  31 Mart Perşembe günü Tiyatro Kedi’nin sahneye koyduğu Müfettiş isimli oyun seyirci ile buluşacak.  Haldun Dormen, Anıl Yülek, Hakan Altıner Selda Özbek gibi oyuncuların yer aldığı oyun Nazım Hikmet Kültürevi’nde sergilenecek.

Açık Sahne’nin “Bir Kurşun Deliği’ne Kaç Oyun Sığar” isimli oyunu da 31 Mart Perşembe günü Sanat Mahal Görükle’de oynanacak. Tiyatro4  de “Boş Şehir isimli oyunu ile 31 Mart ve 1 Nisan’da  Uğur Mumcu Sahnesi’nde izleyici karşısında olacak.