haber

Vali Karaloğlu’ndan Nilüfer’e tam destek

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, beraberinde Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç ve çok sayıda idare amiriyle birlikte Nilüfer Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Bozbey ile bir araya geldi Nilüfer ve belediye çalışmaları hakkında Başkan Bozbey’den bilgi alan Vali Karaloğlu, “Nilüfer Bursa’nın gülümseyen ve parlayan yıldızı. Belediye Başkanımızı ve ekibini çalışmalarından dolayı kutluyorum. Hepimiz Bursa’ya ve halka hizmet için varız. Nilüfer Belediyemizin kent yararına yapacağı çalışmalarda her zaman destek vermeye hazırız. Bursa’yı ve Nilüfer’i el birliğiyle daha ileri taşımak hepimizin görevidir” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Mustafa Bozbey ise, kentte yaşanan temel sıkıntıları dile getirdi. FSM Bulvarı’ndaki hastane alanının meydan ihtiyacını gidereceğini kaydeden Bozbey, “Burada altı otopark üzeri meydan olarak proje üretebilirsek, bölgenin en temel ihtiyacını karşılamış oluruz. Bu konuda defalarca ilgili mercilere talebimizi ilettik. Bu konuda sizlerin desteğini istiyoruz. Ayrıca bazı mahallelerde okul bahçelerine spor salonu yapmak için proje ürettik. Okul saatlerinde öğrenciler, geri kalan zamanda da bölge insanı yararlansın istedik. Ancak ilgili kurum bazı konularda bize gereken kolaylığı sağlamadı” diye konuştu.

Bunun üzerine Vali Karaloğlu, “Halkımızda kent meydanı bilinci yok ama kentimizin meydanlara ihtiyacı var. Bursa sürekli gelişen bir şehir. Kalabalık nüfusun sürekli yararlanacağı meydanlar kentin her köşesinde olmalı. Nilüfer’in devlet hastanesine ihtiyacı var. Bu konuda ilgili müdürlüğümüz bir çalışma yapsın ve Nilüfer’deki meydan ile hastane sorununu çözelim” diye konuştu.

Vali Karaloğlu daha sonra hastane alanı hakkında Sağlık Müdürü Özcan Akan ve okul bahçelerine spor salonu konusunda ise İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Bilici’ye çalışma yapmaları için talimat verdi.

Ziyaret sırasında Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda daire müdürü de hazır bulundu.