haber

yüz yıllık SÖZ

yüz yıllık SÖZ
Performans
 
Tasarlayan ve Yöneten
Nilüfer Kent Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni
Murat Daltaban

 

‘yüz yıllık SÖZ’ okuma performansı, Nilüfer Belediyesi'nin Cumhuriyetimizin 100. yılı için gerçekleştirdiği, Nilüfer Kent Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmenimiz Murat Daltaban tarafından tasarlanan ve yönetilen bir canlı okuma performansıdır.

Performansta, Türkiye’nin Cumhuriyet Dönemi 100 romanının tamamı, Türkiye’nin her yerindeki tiyatro okullarından seçilecek 100 tiyatro öğrencisi tarafından okunacaktır.

Performans pastoral bir alternatif mekanda, açık havada, Nilüfer, Balat Atatürk Ormanı'nda gerçekleşecektir.

‘yüz yıllık SÖZ’ fikrini güçlü kılan; Cumhuriyet dönemi romancılarını ve romanlarını, bugünün genç sanatçılarıyla bir araya getirmesi, eserlerin gençler aracılığıyla toplumla buluşması, açık havada, doğaya ve zamana karşı bir mücadele ile sürecek nefes alan, yaşayan, güçlü bir performans olmasıdır.

Koordinatörlüğü Nilüfer Belediyesi Belediye Tiyatro Müdürlüğü tarafından yürütülen performansın bütünü, sadece alana gelen izleyiciler tarafından ücretsiz olarak izlenebilecek, tanıtım ve haber paylaşımları dışında herhangi bir mecrada canlı olarak yayınlanmayacaktır.

‘yüz yıllık SÖZ’ okuma performans tarihi, 12 Kasım 2023 Pazar günü olarak planlanmaktadır.

Nilüfer Belediyesi'nin mücbir sebeplerle programda değişiklik yapma hakkı vardır ve değişiklik yapma durumunda katılımcılara bilgi verilecektir.

***

Başvurusu kabul edilen öğrenciler, Murat Daltaban ile çevrim içi ve yüz yüze provaya katılacaktır.

Başvurusu kabul edilen öğrenciler için otelde konaklama, kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri karşılanacaktır.

Katılan öğrencilerin, şehirlerarası ulaşım biletleri Nilüfer Belediyesi tarafından alınacaktır. Şehir içi ulaşımları servisle sağlanacaktır.

Katılan öğrencilere, günün anısına katılım ve teşekkür belgesi sunulacaktır.

İsteyen öğrenciler için, okullarına vermek üzere Nilüfer belediyesi tarafından resmi görev yazısı düzenlenebilecektir.

  

Performans hakkında detaylı bilgi ve Başvuru Formu için tıklayınız