Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Habitat'a hazırlık Nilüfer'de olacak

22.07.2013 17:23
Google+ ile paylaş
FMDV Başkan Yardımcısı ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde düzenlenen Dünya Yerel Yönetimler Birliği Kentsel Gelişme Küresel Fonu (FMDV) Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Büyükşehirler Dünya Örgütü (Metropolis) çatısı altında çalışmalarını sürdüren FMDV’nin toplantısında,  Habitat 3’e hazırlık niteliğini taşıyan Yerel Yönetimlere Yönelik Finansal Çözümler başlıklı seminerin, gelecek yıl Nilüfer’de yapılması kararlaştırıldı. 2014 yılında yapılacak seminerde Türkiye’deki yerel yöneticilerin yanı sıra uluslararası ölçekte finansal katılımcıların yer alması ön görülüyor.

16 Temmuz’da başlayan ve üç gün süren Johannesburg’taki Yönetim Kurulu ve Stratejik Değerlendirme Toplantısı’nda 2013-2016 eylem planı, faaliyetler ve yerel yönetimlerin gelişimine yönelik sürdürülebilir, inovatif finansman konuları ele alındı. 

Toplantı çerçevesinde, Johannesburg Belediye Başkanı Parks Tau’yla da bir süre görüşen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Kasım 2011’den bu yana Kentsel Gelişme Küresel Fonu FMDV’nin Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor.

FMDV Dünya Yerel Yönetimler Birliği  UCLG ve UCLG’nin Büyükşehirler organı olan Metropolis'in girişimiyle yerel yönetimlerin kentsel gelişim finansmanına ulaşım imkanları oluşturulması amacı ile kuruldu.
  • Habitat'a hazırlık Nilüfer'de olacak
  • Habitat'a hazırlık Nilüfer'de olacak

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016