Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Karamanlılar baz istasyonu için ayakta

12.09.2013 15:49
Google+ ile paylaş
Nilüfer’de Karaman Mahallesi sakinleri, mahallelerinde bir evin çatısına kurulan baz istasyonunun kaldırılması için eylem yaptı.

Mahallelerine baz istasyonu kurulmasını istemeyen Nilüfer’in Karaman Mahallesi Sakinleri, baz istasyonunun kurulu olduğu evin önünde toplanarak ellerindeki dövizlerle baz istasyonunun yerinden sökülmesi için sloganlar attı. Karaman Mahallesi sakinleri adına bir açıklama yapan Sezgin Çelik baz istasyonu ile karşı karşıya yaşamanın psikolojilerini bozduğunu, aileleri tedirgin ettiğini ve sürekli endişe içerisinde yaşadıklarını söyledi. GSM şirketlerini insan sağlığını hiçe saymakla suçlayan Çelik, bazı ev sahiplerinin de para için komşularını hiçe saymakla eleştirdi.

Konuyla ilgili Cumhuriyet Savcılığı’na, Büyükşehir Belediyesi’ne, Nilüfer Belediyesine ve Kayamaklık’a başvuru yaptıklarını anlatan Çelik, “Eğer bu ülkede gerçekten adalet varsa, toplum huzuru ve sağlığı ön plandaysa, gelecek nesillere kanser denilen bu illeti aktarmak istemiyorsak, bu baz istasyonu derhal buradan sökülmelidir,” şeklinde konuştu. Basın açıklamasının ardından Karaman Mahallesi sakinleri protesto amacı ile yanlarında getirdikleri yumurtaları, baz istasyonuna doğru fırlattılar.
  • Karamanlılar baz istasyonu için ayakta
  • Karamanlılar baz istasyonu için ayakta
  • Karamanlılar baz istasyonu için ayakta
  • Karamanlılar baz istasyonu için ayakta

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016