Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Doğa altından daha değerlidir

10.10.2013 14:15
Google+ ile paylaş
Nilüfer Kent Konseyi üç ayda bir yapılan Türkiye Kent Konseyleri buluşmasına katılarak Kaz Dağı ve Marda Dağı’nda yapılan çevre katliamına karşı dur demek için kolları sıvadı.

Çevre ve doğa yaşamına karşı sosyal sorumluluk projeleri üreterek doğaya sahip çıkan Nilüfer Kent Konseyi, Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin Balıkesir Burhaniye’de düzenlenen toplantısının ardından konsey binasında basın açıklaması yaptı. Türkiye Kent Konseyleri  buluşması toplantısında alınan kararları açıklayan Uludağ Çalışma Grubu Başkanı Mehmet Fahir Denizman, Kaz Dağı ve Marda Dağı’nda yapılmakta olan maden çalışmalarını değerlendirdi. Denizman, “Bir yer altı ekonomik değeri olan altın madeni çıkartılmak adına, altından çok daha değerli olan tüm yer üstü zenginlikleri ve yaşam alanları ile talan ediliyor. Bu konuda küresel sermaye ve yerli işbirlikçilerinin yönelttiği vahşi kapitalist madencilik saldırısı tüm hızıyla devam ederken bu da yetmiyormuş gibi, dağlarımızdan Ege denizine billur sularıyla akan derelerimize hidro elektrik santralleri yapılacağını öğrenmiş bulunuyoruz. Homeros’un İliada Destanı’nda sıkça sözü edilen, şelaleleri ve antik kemer köprülerinin yanı sıra eşsiz görsel peyzaj ve kültürel zenginlikleri barındıran derelerimize HES kurmak, yeni bir doğa cinayeti ile eş anlamlıdır,” şeklinde konuştu.

Dayanışmanın dışında başka yolun olmadığını kaydeden Mehmet Fahir Denizman;  Kaz Dağı, Marda Dağı ve Ege denizine dökülen dereleri korumak için yaptıkları mücadelenin süreceğini vurguladı..
  • Doğa altından daha değerlidir
  • Doğa altından daha değerlidir

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016