Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu Bozbey'i ziyaret etti

05.11.2013 17:00
Google+ ile paylaş
Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu Başkanı Selim Yedikardeş ile dernek başkanları Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret ederek, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Rumeli ve Balkan coğrafyasının en yoğun göç aldığı Bursa’da kültürel ve sosyal aktivitelerle birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu Başkanı Selim Yedikardeş ve dernek başkanları, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. “Yedi yüz yıllık birlikteliğimiz var” diyen Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonları Başkanı Selim Yedikardeş, “Edirne’den Romanya’ya kadar on bir ülkeyle bağlarımız var ve bu ilişkilerin pekiştirilmesi gerekiyor. Halk Dansları ve Rumeli Mutfağı’nın dışında da faaliyet göstermek istiyoruz. Ekonomik birliktelikler oluşturarak daha uzun vadeli dostluk ilişkileri kurulmasını sağlamak için çalışıyoruz,” şeklinde konuştu.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu Başkanı ile  dernek başkanlarının yaptıkları ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirtti. Başkan Bozbey, derneklerin dünya barışına hizmet eden bir yapısı olduğuna dikkat çekerek , “Özellikle dernekler ilişkilerin kurulması açısından aracı bir misyon üstlenmesi gerekiyor,” dedi.
  • Tüm Rumeli Dernekleri Federasyonu Bozbey'i ziyaret etti

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016