Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Zihin harikası bisiklet Nilüfer'de tura başladı

12.11.2013 10:46
Google+ ile paylaş
Almanya’dan ithal edilerek Nilüfer Belediyesi’nin kiraladığı, 16 kişinin birlikte pedal çevirerek hareket ettirdiği kafe tarzı bisiklet, Başkan Mustafa Bozbey’in de katılımıyla Nilüfer yollarında tura çıktı.

Türkiye’de tek olan 16 kişilik bisiklet ilk turunu kentte yaptı. Başkan Mustafa Bozbey’in de pedal çevirdiği özel dizayn edilmiş bisiklet,  Nilüfer Belediyesi önünden hareket ederek İzmir Yolu, FSM Bulvarı-Mudanya Yolu ile tekrar başladığı yere geri döndü. Kafe tarzı tasarlanan bisiklete binenler çay ve aperatif tarzı yiyecek bulabilecek. Zihin harikası olan bisikletin adını ise kamuoyu koyacak.

Bisikletin Nilüfer’de sık sık görüleceğini ifade eden Bozbey, “Bu araca binenler kendi gücüyle eğlenceli bir yolculuğa çıkacak. Hem tur atarken hem de çay içme ve aperatif yiyecekler tüketme imkanı bulacaklar. Biz de bugün bu keyifli yolculuğa çıkarak aracımızı test ettik. Aracın adını da Nilüfer Belediyesi’ni sosyal medya üzerinden takip edenler koyacak. Facebook’ta açılan sayfayı ziyaret edecek kişiler görüş ve önerisini dile getirebilir. Değişik bir atmosferde bu aracı kullanmak Nilüfer turu yapmak isteyenleri bu bisiklete davet ediyoruz. Bisikletimiz Gölyazı’da da turizm için kullanılacak,” dedi. 
  • Zihin harikası bisiklet Nilüfer'de tura başladı
  • Zihin harikası bisiklet Nilüfer'de tura başladı
  • Zihin harikası bisiklet Nilüfer'de tura başladı
  • Zihin harikası bisiklet Nilüfer'de tura başladı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016