Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Sitenin minikleri sahnede oynayacak

15.11.2013 11:17
Google+ ile paylaş
Nilüfer’de Meliskent Sitesi’nde oturan çocuklar, Meliskent Çocuk Tiyatrosu’nu kurarak ilk oyunları “Test Tost Hayatı” oyununun galasına Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i davet etti.

Nilüfer’de Meliskent Sitesi’nde oturan çocuklar örnek bir projeye imza atarak “Meliskent Çocuk Tiyatrosu’nu kurdu. Site yöneticisi Cevdet Özkaya ve tiyatro sanatçısı Sinan Yücel’in girişimleriyle kurulan Meliskent Çocuk Tiyatrosu’nun minik oyuncuları, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret ederek sitede sergileyecekleri “Test Tost Hayatı” isimli oyunun galasına davet etti. Amaçlarının öncelikli olarak yeterli imkanı olmayan çocuk ve yetişkinleri tiyatroyla ücretsiz olarak buluşturmak olduğunu söyleyen tiyatro sanatçısı Sinan Yücel, “O’nun biletini de sen al” kampanyası düzenleyerek kentin farklı bölgelerinde oyunlarını sergilemeyi düşündüklerini belirtti.   Bursa’nın hatta Türkiye’nin ilk site tiyatrosu olduğunu ifade eden site yöneticisi Cevdet Özkaya da, diğer site sakinleriyle görüşerek tiyatro toplulukları kurulmasına öncülük etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Minik tiyatrocuları makamında ağırlayan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, çocukların böyle bir proje için bir araya gelmesinin Nilüfer’de güzel şeyler olduğunun bir kanıtı olarak değerlendirdi. Nilüfer’in çocuk kenti olması için çalışıyoruz diyen Başkan Bozbey, eğitim kültür sanat kenti olan Nilüfer’de çocukların ürettikleri bütün projelere destek verdiklerini belirtti.  Meliskent Çocuk Tiyatrosu’nun hazırladığı “Test Tost Hayatı” oyununa da katılma sözü veren Mustafa Bozbey, miniklere makamını devrederek birlikte fotoğraf çektirdi.
  • Sitenin minikleri sahnede oynayacak
  • Sitenin minikleri sahnede oynayacak
  • Sitenin minikleri sahnede oynayacak

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016