Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer caddelerinin sevimli aracının ismi "Havadar" oldu

02.12.2013 11:44
Google+ ile paylaş
Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan, Nilüfer Belediyesi’nin 16 kişilik pedallı aracının ismi belli oldu.

Türkiye’de tek olan 16 kişilik bisiklet Nilüfer’in cadde ve sokaklarında eğlenceli seferlerini sürdürürken bir yandan da sosyal medyada bu araca isim bulmak için küçük bir yarışma düzenlendi.

“Bisiklet kafe” olarak tasarlanan aracın ismi için sosyal medyadan gelen öneriler oylandı. Nilüferlilerin oyları sonucunda “Havadar” ismi en çok oyu aldı. Yüzlerce Nilüferli’nin katıldığı oylamada, Makine mühendisi olan Gülşah Şahin Aladağ’ın sunduğu “Havadar” önerisi aldığı 318 oyla birinci seçildi. Sunduğu öneri ile aracın isim sahibi olan Aladağ, kazandığı bisiklet ödülünü Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’den aldı.

Aladağ’ı kutlayan Bozbey Nilüferlileri, sürücülerine yemek yerken Nilüfer caddelerinde gezinti yapma imkanı sağlayan bu çevreci aracı kullanmaya davet etti. Bozbey, “Nilüfer’de yaptığımız bisiklet yolları ile yıllardır dünyanın en çevreci aracı olan bisikletin kullanımını arttırmayı hedefliyoruz, “Havadar”ın da bu çabamıza katkı sağlayacağına inanıyorum,” dedi.

“Havadar”ın isim sahibi Gülşah Şahin Aladağ ise “Böylesine ilginç ve anlamlı bir araca isim verdiğim için çok mutlu oldum. Umarım önümüzdeki günlerde “Havadar”ın benzerlerinin sayısı da insanlarda bisiklet kullanma alışkanlığı da artar,” diye konuştu.
  • Nilüfer caddelerinin sevimli aracının ismi
  • Nilüfer caddelerinin sevimli aracının ismi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016