Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de Anadolu rüzgarı esti

24.01.2014 11:06
Google+ ile paylaş
Nilüfer Türk Halk Müziği Korosu Nâzım Hikmet Kültürevi’nde verdiği konserle izleyenleri büyüledi.

Ağırlıklı olarak koro üyelerinin solo türkülerinden oluşan konser, dakikalarca ayakta alkışlandı. Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültürevi;  Nilüfer Türk Halk Müziği Korosu’nun muhteşem konserine ev sahipliği yaptı. Şef Yaşar Kemal Alim yönetimindeki koro, izleyenlere  türkü ziyafeti sundu. Koro üyeleri seslendirdikleri solo türkülerle,  izleyenleri yöre yöre Anadolu yolculuğuna çıkardı. Solistler performanslarıyla ayakta alkışlandı. Koronun Yüce Önder Atatürk’ün sevdiği “Maya Dağdan” türküsünü seslendirmesi, salonda dakikalarca süren yoğun  alkışa neden oldu. Şef Yaşar Kemal Alim, diğer konserlerden farklı olarak, enstrümanıyla saz ekibinde  yer aldı.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de konser sonunda tüm sanatçıları kutladı  ve bir buket çiçek takdim etti. Bozbey ısrar ve alkışlar üzerine koroyla birlikte üç türkü seslendirdi. Bozbey salondaki konuklar tarafından ayakta alkışlandı.

Şef Yaşar Kemal Alim’in doğum günü olması da geceye ayrı bir renk kattı.  Nilüfer Belediyesi tarafından Alim’e sürpriz yapılarak,  sahneye pasta getirildi.

Kendisine yapılan sürprizden duygulanan Yaşar Kemal Alim, pastayı Başkan Bozbey ile kesti. Başkan Mustafa  Bozbey de Alim’in doğum gününü kutlayarak,  bazı armağanlar verdi.

  • Nilüfer’de Anadolu rüzgarı esti
  • Nilüfer’de Anadolu rüzgarı esti
  • Nilüfer’de Anadolu rüzgarı esti

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016