Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Atilla Tatveren ismi Nilüfer’de yaşayacak

25.02.2014 11:42
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi,Ekim ayında hayatını kaybeden Bursa’nın önde gelen iş adamlarından Merhum Atilla Tatveren’in ismini Aladdinbey Mahallesi’nde bulunan bir caddeye verdi.

Nilüfer Belediyesi Bursa’nın değerli isimlerine ahde vefa göstermeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz Ekim ayında hayatını kaybeden Kafkas Kestane Şekeri Firması’nın Yönetim Kurulu Başkanı Merhum Atilla Tatveren’in ismi Nilüfer’de yaşayacak. Nilüfer Belediyesi Aralık ayında aldığı Meclis kararının ardından tabela asma töreniyle merhum Tatveren’in adını ölümsüzleştirdi. Aladdinbey’de bulunan ve Kafkas Fabrikası’nın bulunduğu caddeye isminin verilmesini kararlaştıran Nilüfer Belediyesi, Atilla Tatveren Caddesi’ne sokak tabelası asma töreni düzenledi. Törene Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Merhum Atilla Tatveren’in eşi Mesude Tatveren, oğlu Alparslan Tatveren ve kızı Aslı Acar katıldı.

Merhum Atilla Tatveren’in ismini yaşatmak üzere Kafkas Fabrikası’nın bulunduğu caddeye isminin verildiği söyleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “73 yaşında kaybettiğimiz Atilla Ağabey , uzun yıllar kestane şekeri ve çeşitlerinin geliştirilmesine öncülük etti. Kestane şekeri ile anılan Bursamızın üne kavuşmasında rol oynayan Atilla Tatveren, şirketin markalaşma yolunda da bir çok başarıya imza attı. Bu vesileyle, Tatveren’e bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Bursa halkının minnet ve şükranlarının simgesi olarak Atilla Tatveren tabelasını asıyoruz,” şeklinde konuştu.

Aladdinbey Mahallesi’nde Kafkas Fabrikası’nın bulunduğu caddeye Atilla Tatveren Caddesi tabelasını Başkan Mustafa Bozbey, Tatveren Ailesi’yle birlikte astı.

  • Atilla Tatveren ismi Nilüfer’de yaşayacak
  • Atilla Tatveren ismi Nilüfer’de yaşayacak

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016