Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’den “Melek” geçti

03.03.2014 16:57
Google+ ile paylaş
Dördüncü Nilüfer Tiyatro Festivali iki oyunla devam etti. Tiyatro Boyalıkuş tarafından hazırlanan “Melek” adlı oyun Nâzım Hikmet Kültürevi’nde, Emek Sahnesi tarafından hazırlanan “Küskün Müzikal” de Uğur Mumcu Sahnesi’nde seyirciyle buluştu.

Festivalde sahnelenen bir başka oyun da Emek Sahnesi tarafından hazırlanan “Küskün Müzikal” oldu. Engin Alkan ın Carson McCullers ın “Küskün Kahvenin Türküsü” (The Balad of Sad Café) öyküsünden esinle kaleme aldığı ve aynı zamanda müziklerini de yaptığı “Küskün Müzikal” bir kasabadaki ilişkileri anlatıyor. Oyunda her günü birbirinin aynı geçen, küskün bir coğrafyada kimsenin yanaşmaya cesaret edemediği Zakkum Hanım ile bir anda ortaya çıkıp kasabalıyı korkutan ucube akrabasının tuhaf ilişkisi ve hapisten çıkıp intikam ateşiyle Zakkum'un peşine düşen Kesik’in tutkulu aşkı kara komedi üslubunda ele alınıyor.

Birbirinden renkli ve bir o kadar da tanıdık kasaba ahalisinin tek merakı haline gelen bu garip aşk üçgeni çerçevesinde aşk, nefret, minnet, gaddarlık ve şefkatin iç içe geçen, aşkın farklı yüzlerine dönüşen halini sahneye taşıyan oyunda Pınar Yıldırım, Mert Şişmanlar, Edip Tepeli, Zeynep Çelik, Hande Ağaoğlu Kaplan, İbrahim Ersoylu, Caner Erdem ve Hasan Karakurt rol aldı.

  • Nilüfer’den “Melek” geçti
  • Nilüfer’den “Melek” geçti
  • Nilüfer’den “Melek” geçti

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016