Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Festival’de ikinci oyun “Halktan Biri” oldu

02.03.2014 17:03
Google+ ile paylaş
Nilüfer Tiyatro Festivali devam ediyor. Festivalin ikinci gününde Ankara Sanat Tiyatrosu, Uğur Mumcu Sahnesi’nde “Halktan Biri” adlı oyunu sergiledi.

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen ve Cumartesi günü  başlayan Nilüfer Tiyatro Festivali, beş ayrı sahnede oynanan oyunlarla devam ediyor. Festivalin ikinci gününde Ankara Sanat Tiyatrosu, Uğur Mumcu Salonu’nda “Halktan Biri” adlı oyunu sergiledi.

Sam Bobrıck’ın yazdığı, Ekin Tunçay Turan’ın çevirdiği oyunu Arif Akaya yönetti. Oyunda Mehmet Atay ve Mahir İpek rol aldı. İki aktör gösterdikleri performansla tiyatroseverlerin büyük beğenisini kazandı.

Oyunun Konusu: Çalıştığı kutu fabrikasındaki işinden atılan İşçi Travis Pine yoksul ve yalnız bir hayat sürmektedir. Karısı tarafından da terk edilen Pine işsizlik günlerinde meşguliyetsiz ve öfkelidir, yaptığı tek şey ülkesini yöneten başkana nefret dolu, küfürlü, ağır eleştiriler içeren mektuplar yazmaktır. Bu mektup trafiği devam ederken bir gün, FBI ajanı Tom Walker tarafından evi basılır ve sorgulanır.

  • Festival’de ikinci oyun “Halktan Biri” oldu
  • Festival’de ikinci oyun “Halktan Biri” oldu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016