Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Poyrazoğlu “Asi Kuş” ile sahne aldı

25.03.2014 11:03
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen 4.Nilüfer Tiyatro Festivali kapsamında Fethiye Kültür Merkezi’nde sahne alan usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu, Asi Kuş isimli tek kişilik müzikli gösterisiyle büyük beğeni kazandı.

Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden Poyrazoğlu, Bursa’nın en büyük sanat organizasyonlarından Nilüfer Tiyatro Festivali’nin konuğu oldu. Kılıktan kılığa girdiği, opera, tiyatro, bale ve güldürünün bir arada olduğu ‘Asi Kuş’ ile yaşama, sanata, aşk olgusuna bakışlarını etkili anlatımı ile ortaya koydu.

Gösteri boyunca zaman zaman Bizet'nin ünlü operası Carmen'den dem vuran, zaman zaman Sezen Aksu, Müjdat Gezen ve Zeki Müren gibi önemli isimlerle olan anılarından söz eden Poyrazoğlu iki saat süren oyun boyunca izleyiciyi adeta kendisine kilitledi. Oyunun sonuna doğru tüylü bir şapka takan Poyrazoğlu “Tüylerimiz dışarıya fırlamış uçmak istiyoruz. Kafesin kapısını kırıp çıkmak, içimizdeki asi kuşu özgür bırakıp gökyüzüne yükselmek istiyoruz,” sözleri ile izleyicisine içlerindeki asi kuşu özgür bırakmaları çağrısında bulundu.

Oyun sonunda sahneye çıkan Nilüfer Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Bozbey sanatçıyı tebrik etti. Bozbey “Sizleri bu sahnelerde izlemekten dolayı çok mutluyuz. Daha uzun yıllarda görmek İstiyoruz,” dedi.

  • Poyrazoğlu “Asi Kuş” ile sahne aldı
  • Poyrazoğlu “Asi Kuş” ile sahne aldı
  • Poyrazoğlu “Asi Kuş” ile sahne aldı
  • Poyrazoğlu “Asi Kuş” ile sahne aldı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016