Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Görme Engelliler Spor Kulübü’nden büyük başarı

03.04.2014 13:40
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, İzmir’de düzenlenen Türkiye Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası’nda tüm kategorilerde toplamda 21 madalya alarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü, Nilüfer Belediyesi çatısı altında katıldığı ilk turnuvadan toplamda 21 madalya kazarak Bursa’yı en iyi şekilde temsil etti. 27-28 Mart tarihlerinde Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından İzmir Atatürk Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen müsabakalarda mücadele eden milli atlet Suat Öner 100 ve 200 metrede Avrupa Şampiyonası’na gitme kotasını alarak Ağustos ayında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek.

İzmir Atatürk Spor Kompleksi’nde yaklaşık 260 görme engelli sporcunun ter döktüğü müsabakalarda Nilüfer Belediyesi adına mücadele eden Yaren Dereli uzun atlamada altın madalya kazanırken Rabia Akova gümüş, Gülsemin Kaya bronz madalya almaya hak kazandı. Genç erkeklerde mücadele eden Utku Demiryakan da uzun atlama kategorisinde ikinci oldu. 

Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda diğer sonuçlar ise şu şekilde;

100 m B1 Küçük Bayanlar da YarenDERELİ Üçüncü (Bronz),
100 m B2 Küçük Bayanlar da Rabia AKOVA İkinci (Gümüş),
100 m B2 Küçük Bayanlar da Gülsemin KAYA Üçüncü (Bronz),
100 m B3 Büyük Bayanlar da İmrahan TAŞIN İkinci (Gümüş),
100 m B3 Küçük Erkekler de Abdulsamet SEVİM İkinci (Gümüş),
100 m B2 Genç Erkekler de Utku DEMİRYAKAN Birinci (Altın)
100 m B2 Büyük Erkekler de Suat ÖNER Birinci (Altın),
200 m B1 Küçük Bayanlar da Yaren DERELİ İkinci (Gümüş),
200 m B2 Küçük Bayanlar da Rabia AKOVA İkinci (Gümüş),
200 m B3 Büyük Bayanlar da İmrahan TAŞIN İkinci (Gümüş),
200 m B2 Küçük Erkekler de Furkan DEYMEZ Üçüncü (Bronz),
200 m B3 Küçük Erkekler deAbdulsamet SEVİM ,İkinci (Gümüş),
200 m B2 Büyük Erkekler de Suat ÖNER Birinci (Altın),
400 m B2 Küçük Bayanlar da Gülsemin KAYA Birinci (Altın),
400 m B3 Büyük Bayanlar da İmrahan TAŞIN İkinci (Gümüş),
1500m B3 Büyük Bayanlar daİmrahan TAŞIN İkinci (Gümüş),
Cirit Atma Büyük Erkekler de Şenol UĞUR Birinci (Altın),

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016