Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Japon Öğretmene duygusal veda

22.04.2014 11:24
Google+ ile paylaş
Nilüfer Kent Konseyi’nde gönüllü olarak Japonca dil dersi veren Hirokoto Anraku, atölye çalışmasını tamamlayarak öğrencilerine veda etti. Nilüfer Kent Konseyi fedakar öğretmen için veda kokteyli düzenledi.

İki yıldan bu yana Nilüfer Kent Konseyi’nde dönemsel olarak  Japonca dil dersleri veren Hirokoto Anraku, atölye çalışmasını tamamlayarak ülkesine dönme kararı aldı. Gönüllü olarak, hiçbir karşılık almadan dil dersleri veren Anraku Nilüfer’de bulunduğu süre içinde  Sevgi Korusu’na da katılarak Türkçe ve Japonca şarkılar seslendirdi. Nilüfer Belediyesi’nin kardeş şehri Tokai’den gelen 76 yaşındaki fedakar öğretmen,  iki ülke arasında da kültür elçisi oldu.

Japon Öğretmen için Kent Konseyi bahçesinde veda kokteyli düzenlendi. Kokteyle Kent Konseyi Başkanı Atlıhan Öge, Kent Konseyi Genel Sekreteri Şazi Çavuşoğlu, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Şazi Çavuşoğlu yaptığı konuşmada Hirokoto Anraku’nun çalışmalarını anlattı. Anraku’nun Türk kültürüne olan bağlılığına dikkat çeken Çavuşoğlu, “Eminiz ki, ülkesinde de kültürümüzü en iyi şekilde anlatacaktır” dedi.

Japon Öğretmen Hirokoto Anraku da yaptığı duygusal konuşmada öğrencilerine ve Nilüfer Kent Konseyi’ne teşekkür etti. Nilüfer’i hiç unutmayacağını kaydeden Japon Öğretmen, Başkan Mustafa Bozbey’e de desteğinden dolayı teşekkürlerini iletti. Anraku  Ankara’ya giderek Anıtkabir’i ziyaret ettiğini kaydederek “Atatürk’ün yaptıklarından  ve sözlerinden çok etkilendim” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Kent Konseyi Başkanı Atlıhan Öge, Başkan Bozbey adına Anraku’ya plaket ve armağan takdim etti.

Bu arada Japonca dil atölyesini bitiren öğrencilere sertifikaları verildi.

  • Japon Öğretmene duygusal veda
  • Japon Öğretmene duygusal veda
  • Japon Öğretmene duygusal veda

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016