Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Kent Konseyi uluslararası panele ev sahipliği yapacak

11.06.2014 13:56
Google+ ile paylaş
Nilüfer’de Özgürlük Demokrasi Günleri adı altında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan Nilüfer Kent Konseyi, düzenlediği forumların sonuncusunu 13-14 Haziran tarihleri arasında ulusal ve uluslararası boyuta taşıyor.

Kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma, dayanışma ve katılım ve yerinden yönetim ilkeleriyle çalışmalarını yürüten Nilüfer Kent Konseyi, Nilüfer’de Özgürlük Demokrasi Günleri adı altında gerçekleştirdiği panellerin sonuncusunu 13-14 Haziran tarihleri arasında ulusal ve uluslararası boyuta taşıyarak sonlandıracak. Nilüfer Kent Konseyi, 13 Haziran Cuma günü 3 Fidan Gençlik Parkı’nda düzenleyeceği panelde, Türkiye’nin mahalle ölçeğinde örgütlenen meclisleri, komiteleri ve dernekleri bir araya gelerek “Senin mahallen, senin kararın” anlayışıyla düzenlenecek forum, kent hakkı ve katılım konusunu ele alacak. Bursa dâhil 11 ilden gelecek mahalle temsilcileriyle 3 Fidan parkında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 13 Haziran Cuma günü saat 11:00’da Nilüfer Mahalle Komiteleri sunumuyla başlayacak etkinlik Adana, Ankara, Bursa, Eskişehir, İzmir, İstanbul, Mardin, Mersin, Yalova illerinden semt dernekleri, mahalle meclisleri ve Nilüfer Mahalle Komiteleri temsilcilerinin katılımıyla devam edecek. “Kent Hakkı ve Katılım”ın akademik boyutta ele alınacağı panelin konukları ise Açık Radyo Programcısı Gürhan Ertür, UNDP Demokratik Yönetişim Programı üyesi Leyla Şen, Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nihal İncioğlu, Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Korel Göymen, STGM Levent Korkut, Y. Şehir Plancısı M. Sinan Özden ve Araştırmacı yazar Pertev Aksakal katılacak. Gün boyu sürecek etkinliklerin sonunda, belgesel sinemacı Ümit Kıvanç’ın 16 Ton film gösteriminin ardından, filmin yönetmeni Ümit Kıvanç katılımcılarla söyleşide bir araya gelecek.

 

Nilüfer Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Nilüfer’de Özgürlük Demokrasi Günleri” etkinliğinin son ayağında ise uluslararası bir konferans düzenlenecek. Şehir isyanlarının örneklerinin yer alacağı, Türkiye, Ukrayna, Brezilya, Romanya ve Yunanistan’dan demokratik hak mücadelesi yapan aktivistlerin, demokratik kitle örgütleri temsilcilerinin, yazar, sanatçı ve hukukçuların yer alacağı “Direniş Dünyayı Değiştir mi?” isimli konferansla son bulacak. Araştırmacı Yazar Foti Benlisoy’un moderatörlüğünde gerçekleşecek konferansta Prof. Dr. Mithat Sancar, Yüksel Mutlu, Ümit Kıvanç, Ender İmrek, Boysan Yakar, Bülent Karlıdağ, Bradatan Tudor Lulian, Olexandra Riazantseva ve Yorgos Karatsioubanis yer alacak.

  • Nilüfer Kent Konseyi uluslararası panele ev sahipliği yapacak
  • Nilüfer Kent Konseyi uluslararası panele ev sahipliği yapacak
  • Nilüfer Kent Konseyi uluslararası panele ev sahipliği yapacak

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016