Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Başkan Bozbey BUFSAD’da sertifika dağıttı

23.02.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği’nin(BUFSAD)atölye mezuniyet törenine katılarak kursiyerlere sertifikalarını verdi.

BUFSAD tarafından düzenlenen Belgesel Atölyesi 3. kur eğitimleri sona erdi. Eğitimlere katılan 13 kursiyer, unutulmaya yüz tutmuş meslekleri, çektikleri fotoğraflarla gelecek nesillere aktarmak için proje hazırlayarak sunum yaptılar. Saatçilik, gümüş, bıçakçılık, terzilik ve tespih sanatları üzerine hazırlanan fotoğraf sunumları dernek üyeleriyle paylaşıldı. 

BUFSAD üyeleri, ‘Son Terziler’ sunumunda Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey’in de terzisi olan İsmail Cilev’e yer verirken, bu kapsamda Başkan’ın fotoğrafları da projede yer aldı. Sertifika törenine katılan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kendisinin de fotoğrafa büyük ilgi duyduğunu kaydederken “Bu tür kurs ve eğitimler çok önemli. Fotoğraf sanatı içinizdeki duyguları farklı bakış açısıyla karelere yansıtmaktır. Nilüfer Belediyesi olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanındayız. Bu nedenle, Bursa gibi özellikli bir kentte fotoğraf müzesinin olmaması bizi harekete geçirdi ve BUFSAD’la yaptığımız protokol çerçevesinde, yakın zamanda bu boşluğu doldurmak için geri sayımdayız,” dedi. 

Başkan Bozbey gecenin sonunda eğitimleri tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını vererek kutladı.

  • Başkan Bozbey BUFSAD’da sertifika dağıttı
  • Başkan Bozbey BUFSAD’da sertifika dağıttı
  • Başkan Bozbey BUFSAD’da sertifika dağıttı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016