Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Anadolu Arastası’nda turnuva başladı

02.03.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Anadolu Arastası Halı Saha Futbol Turnuvası, hemşeri derneklerinin katılımıyla başladı.

Balkanlar'dan Kafkaslar'a Anadolu kültürünü kapsayacak olan Anadolu Arastası, bu kez kooperatif üyesi olan hemşehri derneklerini halı sahada buluşturuyor. 34 takımın mücadele edeceği ve yaklaşık bir ay sürecek olan turnuva, Altınşehir Gençlik Merkezi’nde başladı. 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Nilüfer Belediyespor Kulüp Başkanı Naci Kale’nin de katıldığı açılış töreniyle başlayan turnuvanın ilk maçında Rumeli Türkleri Derneği ile Trabzon karşı karşıya geldi. Turnuvanın başlama vuruşunu yapan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, tüm dernek takımlarına teşekkür etti. Etkinliğin amacının hemşeri dernekleri arasındaki kaynaşmayı artırmak olduğunu ifade eden Bozbey, turnuvanın centilmenlik duyguları içerisinde tamamlanacağına inandığını kaydetti. 

Trabzonlular Derneği yöneticileri ise Başkan Bozbey’e adının yazılı olduğu Trabzon ekmeğini hediye ederek katkılarından dolayı teşekkür etti. 

Açılış maçında, normal süresinde 4-4 sona eren karşılaşmayı, penaltı atışları sonunda Rumeli Türkleri Derneği 9-7 kazandı. 

  • Anadolu Arastası’nda turnuva başladı
  • Anadolu Arastası’nda turnuva başladı
  • Anadolu Arastası’nda turnuva başladı
  • Anadolu Arastası’nda turnuva başladı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016