Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Şiirin kaptanı İhsan Üren’e Nilüfer’de veda

29.11.2014 08:24
Google+ ile paylaş
Şiirleriyle Türk Edebiyatı’nda önemli yer edinen ve birçok şaire ışık tutan Şair İhsan Üren, ailesi ve dostlarıyla Nilüfer Şiir Kütüphanesi’nde düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

Şairin Bursa’daki kaptanı, ölümünün ardından Nilüfer Şiir Kütüphanesi’nde sevenleri ve dostları tarafından yeniden anıldı. Üren Ailesi, Nilüfer Belediyesi, Bursa Yazın ve Sanat Derneği, Türkiye Yazar Sendikası ve Edebiyatçılar Derneği Bursa Temsilciliği, Akatalpa Şiir ve Eleştiri Dergisi, Çini Kitap Dergisi, Eliz Edebiyat Dergisi'nin çağrıcılığında düzenlenen veda akşamında usta kalem, anıları ve şiirleriyle yâd edildi. Şair dostları Nuri Demirci, Hilmi Şanal, Mustafa Durak, Ceyhun Erim, Güney Özkılınç, Yunus Temiz başta olmak üzere birçok dostu, şiirin kaptanını anlattı. Şiirleri okundu, anekdotlarına yer verildi.

 

Gecede söz alan Nilüfer Kütüphane Müdürü Şafak Pala, “Bu usta isim burada anmak çok önemli. Biz sanatçıların kente anlam kattığını düşünüyoruz. Bu kent adına bıraktıkları için kendisine teşekkür ediyoruz. Sanat adına yapılan birçok çalışmada katkıda bulunmuştur. Onu hiçbir zaman unutmayacağız,” dedi.

 

Geceye katılan Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Fırat Emiroğlu da usta şairin adının Nilüfer’de bir cadde veya sokağa verilmesi için harekete geçeceğini belirterek, Üren’in Yolgeçen Hanı adlı şiirini okudu.
  • Şiirin kaptanı İhsan Üren’e Nilüfer’de veda
  • Şiirin kaptanı İhsan Üren’e Nilüfer’de veda
  • Şiirin kaptanı İhsan Üren’e Nilüfer’de veda

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016