Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer "Aşk Olsun" dedi

31.03.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi tarafından üçüncüsü düzenlenen Tiyatro Festivali kapsamında sahne alan “Aşk Olsun” adlı oyun sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı.

Nilüfer 3. Tiyatro Festivali bir birinden değerli oyun ve sanatçıları Bursalılarla buluşturmaya devam ediyor. Festivalin ikinci oyunu olan Orhan Aydın yönetimindeki Aşk Olsun sanatseverlerden tam not aldı. Türk edebiyatının ünlü şairlerinden Can Yücel’in şiirlerinden yapılmış şarkılarla bezenmiş oyun, Yücel’in ölümünün 12. yılında saygı duruşu ifadesi taşıyor. 

Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sahnelenen oyunda usta tiyatrocular Gülsen Tuncer, Metin Coşkun, Levent Ülgen, Mert Fırat, Orhan Aydın ve Ayşegül Apak rol aldı. 

Yaşadıklarıyla edindiklerini biriktiren bir insanoğlunun gülünç, hüzünlü ve kavgalı aşk dolu hikayesinin anlatıldığı oyun sanatseverler tarafından beğeniyle izlendi. Müzisyenler Emin İgüs, Mutlu Ödemiş ve Hakan Oral’ın enstrümanlarla eşlik ederek renk kattığı oyun Can Yücel’in seslendirdiği bir şiirle sona erdi. Oyun sonunda sanatçı ve izleyenler duygusal anlar yaşarken, oyuncu Levet Ülgen gözyaşlarını tutamadı. Gecenin sonunda Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çakıcı, oyuncular adına Gülsen Tuncer’e çiçek vererek teşekkür etti

  • Nilüfer
  • Nilüfer
  • Nilüfer

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016