Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Usta, Nilüfer’de yaşatılıyor

12.01.2015 16:31
Google+ ile paylaş
Nâzım Hikmet, doğumunun 113. yılında çok özel bir sergide Nilüferliler ile buluşacak. Nâzım Hikmet’in Bursa’daki günlerine ait fotoğrafları, mektupları, şiirleri ve tablolarının yer aldığı sergi, Nâzım Hikmet Kültürevi’nde 15 Ocak’ta ziyarete açılıyo

Ömrünün 10 yılı aşkın süresini Bursa Cezaevi’nde geçirmek zorunda kalan çağdaş dünya edebiyatının en seçkin isimlerinden Nâzım Hikmet, özgürlüğüne konan sınırlara rağmen ümidini kaybetmeden, sanatının en güçlü örneklerini yine Bursa Cezaevi’nde verdi. Kökleri Anadolu toprağına dayanan olağanüstü evrensel bir yaratıcılıkla yazdığı şiirler, milyonların türküsü oldu. Sömürü ve eşitsizliklerin ortadan kalkması için rüzgâra karşı yürümekten çekinmeyen Nâzım Hikmet’in Bursa’daki günleri, düzenlenecek sergi ile Nilüferliler ile buluşacak. Fotoğrafları, mektupları, şiirleri, dokuma atölyesi, Bursa’daki diğer mekanları ve hayatlarını değiştirdiği insanlarıyla insan Nâzım Hikmet, doğumunun 113. yılında, 15 Ocak Perşembe günü Nâzım Hikmet Kültürevi’nde olacak.


“Ben Bir İnsan: Nâzım Hikmet” adlı sergi 15 Şubat 2015 tarihine kadar izlenime açık kalacak.
Nâzım Hikmet’in doğum günü yine 15 Ocak’ta bir konserle de kutlanacak. Nâzım Hikmet’in şiirlerinden bestelenen şarkılarla Nida Ateş, Nâzım Hikmet Kültürevi’nde konser verecek.

  • Usta, Nilüfer’de yaşatılıyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016