Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de Eğridereliler’le dostluk yemeği

17.02.2015 13:57
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin, en eski kardeş şehri olan Eğridere (Ardino) ile ilişkileri her geçen gün giderek büyüyor. Nilüfer Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen gecede Eğridere’den gelen konuklar ve Bursa’da yaşayan hemşehrileri ile Nilüferliler dostluklarını pekiştirdi.

Nilüfer Belediyesi en eski kardeş şehri olan Bulgaristan’ın Kırcaali kentine bağlı Eğridere  (Ardino) ile bağlarını düzenlenen etkinliklerle pekiştiriyor. Nilüfer Belediyesi tarafından Konak Olimpik Yüzme Havuzu Tesisleri’nde düzenlenen 17. Geleneksel Dostluk Yemeği,  Eğridere’den gelen kalabalık bir heyet ile Bursa’da yaşayan hemşehrilerini buluşturdu. Nilüfer Belediyesi Başkanvekili Naci Kale, Nilüfer Belediyesi Meclis üyeleri Zekeriye Işık, Ali Kızılkaya, Lütfü Günenç, Eğridere (Ardino) Belediye Başkanı Resmi Murat, Başkan Yardımcıları, halk dansları ekibi ile Eğridereliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Kahraman ve dernek üyelerinin de katıldığı yemekte ayrıca Balkanika Halk Dansları ekibinin 4. kuruluş yıldönümü de kutlandı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Nilüfer Belediyesi Başkanvekili Naci Kale, “En eski kardeş şehirlilerimizden biri olan Eğridereliler’i aramızda görmekten mutluyuz. Dileğimiz bu tür etkinliklerle kardeşlik ve dostluk bağlarının pekişmesi” diye konuştu.

Gecede konuklarla birlikte Balkan müziği eşliğinde dans edildi, şarkılar hep birlikte söylendi. Renkli görüntülerin yaşandığı gecede ayrıca Ardino’nun Sesi Gazetesi’nin düzenlediği Edebiyat Yarışması’nda deneme dalında Bursa’dan katılarak birinci olan Ezgi Boz’a da ödülünü Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat verdi.
  • Nilüfer’de Eğridereliler’le dostluk yemeği
  • Nilüfer’de Eğridereliler’le dostluk yemeği
  • Nilüfer’de Eğridereliler’le dostluk yemeği
  • Nilüfer’de Eğridereliler’le dostluk yemeği
  • Nilüfer’de Eğridereliler’le dostluk yemeği

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016