Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Başkan Bozbey’den İhsaniye otopark ve pazaryeri iddialarına sert yanıt

05.03.2015 11:25
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, İhsaniye Kapalı Otoparkı ve Pazaryeri ile ilgili olarak bir gazetede çıkan imar planlarına aykırı inşa edilmesi ve işletilmesiyle ilgili haber üzerine iddialara cevap verdi.

Bozbey, yalan haber yaparak toplumu yanlış yönlendirenlerin yalanları altında ezileceklerini belirterek, Büyükşehir Belediyesi’nin hiçbir bedel ödemeden yol, kaldırım ve tretuar bedeli tahsil edilen alanlarda haksız kazanç elde ettiğini söyledi.

Nilüfer Belediyesi Mart ayı meclis toplantısı Konak Kültürevi’nde gerçekleşti. Birçok madde ve önergenin karara bağlandığı toplantıda Başkan Mustafa Bozbey, bir gazetede çıkan İhsaniye Otoparkı ve Pazaryeri ile çıkan haberle ilgili iddialara açıklık getirdi. Yapılan haberin tamamen yalanlar üzerine kurulduğunu belirten Başkan Mustafa Bozbey,     

“Bir gazetede yalan yanlış bilgilerle, insanların kafalarını karıştırmaya çalışıyorlar. İnsanlar artık her şeyi sorguluyor. Yalan yanlışla toplumu yönlendirmeye çalışanlar kısa süre sonunda yalanın altında kalacaklar. İhsaniye Pazaryeri ve Nilüfer Belediyesi önündeki yeraltı otoparkıyla ilgili olarak her şey nettir. İhsaniye pazaryeri projemizi yaparken Yaymacılar Odası ile birlikte hareket ettik ve sözleşme yaptık. Üzerinin kapatılmasıyla ilgili proje hazırlandı ve yakında ihalesi yapılacak. Nilüfer’e yakışan bir sistemle burayı kapatacağız” dedi.

Halkevi önündeki yer altı otoparkıyla alakalı olarak ise Başkan Bozbey, “Otopark arazisi Maliye Hazinesi’ne ait ve imar planında yeşil ve park alanı gözüküyor. Ancak ilgili maddede otopark ve birçok ihtiyaca göre tesis yapılabileceği belirtiliyor. Defterdarlık ile görüşmelerde otopark talebimiz var ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden sakınca olmadığı cevabını aldık. Milli Emlak bize bu alanı kullanma izni vermek üzere yıllık 278 bin TL bedelle ihaleye çağırdı. Biz bu bedele itiraz ettik ve bu rakam 113 bin TL ye çekildi. O alana Maliye normal ticari alan sıfatıyla değer koymaya çalıştı. Biz de ihaleye girerek aldık ve bu yeri daha sonra ihale ederek kiraladık. Bu süreçte tüm atılan adımlar belgelidir. İhaleye çıktık ve yükleniciyle sözleşme imzaladık. Burası otopark olarak ihaleyle alınan ve gerçekten bedel harcanarak otopark yapılan bir yerdir. Ancak Büyükşehir Belediyesi yer sahiplerinde yol ve tretuar bedeli tahsil edilen yoldan para alıyor. FSM alanında bakıldığında yollar bölünerek otoparka dönüştürüldü. Biz FSM’de ‘yolun altına otopark yapın bedelini alın’ diyoruz. Bu otoparkla ilgili haberde Celil Çolak ve İsmail Kavurmacı’nın da ifadeleri var ama hepsi yanlış. Bu konu zaten ilgili mahkemeye iletilecektir. Bizim işimiz gerçeklerdir. Yanlış da yapsak doğrunun peşindeyiz. O haberi yapanların niyetini biz biliyoruz ve hiçbir zaman işimiz olmaz. Kamuoyunu yanlış yönlendirenler o yalanların altında kalmaya mahkumdur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından meclis toplantısında gündem maddelerine geçilirken önergeler bölümünde görüşülen Spor Müdürlüğü kurulmasına oy birliğiyle karar verildi. Başkan Mustafa Bozbey, spor kenti Nilüfer’de yapılacak faaliyetlerin ve tesislerin daha iyi hizmet verebilmesi için müdürlüğe ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. 

  • Başkan Bozbey’den İhsaniye otopark ve pazaryeri iddialarına sert yanıt

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016