Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

“Giymiyorsanız Giydirin Kampüs” açıldı

11.03.2015 18:01
Google+ ile paylaş
Öğrenci dostu Nilüfer Belediyesi maddi durumu iyi olmayan üniversitelilere yönelik yeni bir proje hayata geçirdi. Evlerdeki giyilmeyen giysileri öğrencilere ulaştırmayı hedefleyen “Giymiyorsanız Giydirin Kampüs” Görükle’de açıldı.

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla hareket eden Nilüfer Belediyesi öğrencilere yönelik çalışmalarına her gün yenilerini ekliyor. Daha önce üniversitelilere yönelik çamaşırhane hizmeti veren, sabahları da çorba, simit, poğaça ve çay ikramları yapan Nilüfer Belediyesi şimdi de ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin yüzünü güldürecek yeni bir proje başlattı.  Giyilmeyen giysilerin ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine ulaştırılmasını hedefleyen

‘Giymiyorsanız Giydirin Kampüs’, Görükle’de hizmete açıldı. Haftasonu ve resmi tatiller hariç her gün 09.00 - 18.00 saatleri arasında hizmet verecek olan ‘Giymiyorsanız Giydirin Kampüs’te ayakkabıdan monta, çantadan pantolona kadar her çeşit ve marka ürün bulunuyor. Bu fırsattan yararlanmak isteyen üniversitelilerin öğrenci belgelerini göstermeleri yeterli olacak.

Giymiyorsanız Giydirin Kampüs’ün açılışını yapan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, öğrencilere yönelik sosyal projelere her geçen gün yenilerini eklediklerini belirtti.  Giymiyorsanız Giydirin Kampüs’ten tüm üniversite öğrencilerinin öğrenci belgelerini göstererek yararlanabileceklerini belirten Başkan Bozbey, “Daha önce öğrencilere yönelik iki proje hayata geçirmiştik. Bunlardan biri çamaşırhane hizmeti, diğeri de sabahları yapılan çorba, simit, poğaça ve çay ikramları. Şimdi de Giymiyorsanız Giydirin Kampüs hizmete girdi. Durumu iyi olmayan, ihtiyacı olan öğrencilerin,  burada toplanan eşyalardan istediklerini ücretsiz temin ederek mutlu olacaklarını düşünüyoruz. Tüm öğrencilere hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bozbey, evinde giyilmeyen giysi bulunduranlara da seslenerek “Vatandaşlardan gençlerin giyebileceği ürünleri buraya vermelerini, evlerinde bulunan bu eşyaları mutlaka bize iletmelerini rica ediyoruz” dedi.  

Açılışa katılan üniversite öğrencileri de Nilüfer Belediyesi’nin kendilerine sunduğu bu yeni imkân nedeniyle mutlu olduklarını belirttiler. Öğrenciler ihtiyaç sahibi tüm arkadaşlarını Giymiyorsanız Giydirin Kampüs’ten yararlanmaya çağırdı.

  • “Giymiyorsanız Giydirin Kampüs” açıldı
  • “Giymiyorsanız Giydirin Kampüs” açıldı
  • “Giymiyorsanız Giydirin Kampüs” açıldı
  • “Giymiyorsanız Giydirin Kampüs” açıldı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016