Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Belediyesi’nin Çanakkale panolarına çirkin saldırı

23.03.2015 09:40
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle düzenlediği açık hava sergisinde yer alan panolardan birine çirkin saldırı düzenlendi. Yapılan saldırı büyük tepki topladı.

Savaştan çok barışın simgesi olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yılında, Nilüfer Belediyesi Halk Evi önünde 18 Mart günü düzenlenen ve gün boyu süren program büyük beğeni topladı.

Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda Çanakkale Şehitleri Abidesi’nin birebir küçültülmüş maketi halkla buluşturulurken, Halk Evi’ne gelen yolda da Çanakkale hatıralarını Nilüfer’de yeniden canlandıran “100 metrede 100. yıl” panoları yerleştirildi. Bu panolarda hem Bursalı şehitlerin adları yer aldı, hem de dünya tarihine yön veren kahramanlık destanının çarpıcı detayları halkla paylaşıldı. Bir hafta boyunca açık kalacak olan sergi halkın büyük ilgisini görüyor.

Ancak günboyu her yaştan yurttaşın ziyaret ettiği açık hava sergisinde yer alan panolardan birine kasıtlı olarak zarar verildi.

Tarihe duyulan hazımsızlıkla kamu malına kastedilmesi büyük tepki toplarken Nilüfer Belediyesi de herkesi tarihten korkmamaya davet etti.

Nilüfer Belediyesi tarafından yapılan açıklamada  “Yurtta ve dünyada barışın, insanlar için hava ve su kadar temel bir ihtiyaç olduğu ilkesinden hareket eden Nilüfer Belediyesi, tarihi olguları objektif biçimde değerlendirmeyi, geçmişimize olduğu kadar bugünümüze saygının da bir gereği addetmektedir” denildi. 

  • Nilüfer Belediyesi’nin Çanakkale panolarına çirkin saldırı
  • Nilüfer Belediyesi’nin Çanakkale panolarına çirkin saldırı
  • Nilüfer Belediyesi’nin Çanakkale panolarına çirkin saldırı
  • Nilüfer Belediyesi’nin Çanakkale panolarına çirkin saldırı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016