Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Tunus heyetinden Başkan Bozbey’e ziyaret

03.04.2015 14:54
Google+ ile paylaş
Türkiye’deki kooperatifleri incelemek için Tunus’tan gelen heyet Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret ederek konuyla ilgili görüşlerini aldı.

Kendi ülkelerinde hazırlanacak Kooperatif Kanunu için Tunus’tan Türkiye’ye gelen heyet Bursa’da da incelemelerde bulundu. Birleşmiş Milletler Uluslararası Çalışma Örgütü (BM/ILO) Kuzey Afrika Bölge Temsilcisi Kholoud Al Khaldi, ILO Tunus temsilcileri, Tunus Sendikalar Konfederasyonu, Tunus Mesleki Eğitim ve Çalışma Bakanlığı yetkilileri, Tunus Endüstri, Ticaret ve Küçük Sanatlar Konfederasyonu, Tunus Ariaya Kooperatifi ve BM/ILO Kooperatifçilik Başdanışmanı Prof. Hüseyin Polat, Bursa temasları kapsamında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i Halk Evi’nde ziyaret etti. Tunus heyetinin ziyaretine Emir-Koop Başkanı Ekrem Pamuk ve Bursa Köy-Koop üyeleri de eşlik etti.

 

Türkiye’deki kooperatifçiliği yerinde incelemek ve yapılan çalışmaları gözlemlemek için Bursa’yı ziyaret ettiklerini belirten BM/ILO Kuzey Afrika Bölge Temsilcisi Kholoud Al Khaldi, Bursa’da uygulanan örnek projeleri Tunus’ta hayata geçirmek istediklerini kaydetti. Yaptıkları incelemeler sonucunda Nilüfer Belediyesi’nin kooperatiflere önemli bir desteği olduğunu gözlemlediklerini dile getiren Kholoud Al Khaldi, Nilüfer Belediyesi’nin bu bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak istediklerini söyledi.

 

Kooperatiflerle yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Bozbey, kooperatiflerin toplumsal önemine dikkat çekti. Bozbey, Bursa’da başarıya ulaşan çok sayıdaki kooperatifin çalışmalarından da örnekler verdi.

  • Tunus heyetinden Başkan Bozbey’e ziyaret
  • Tunus heyetinden Başkan Bozbey’e ziyaret
  • Tunus heyetinden Başkan Bozbey’e ziyaret

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016