Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Belediyesi 1 ayda 3 bin fidan dağıttı

03.04.2015 16:19
Google+ ile paylaş
Ağaçlandırma kampanyası çerçevesinde bir ayda 3 bin fidanı ücretsiz dağıtan Nilüfer Belediyesi, düzenlenen etkinliklerde de daha yeşil bir kent için 800 fidanı toprakla buluşturdu.

Çevre ve doğal yaşam kenti Nilüfer’de yeşil alanların artması için çalışmalar sürüyor. Nilüfer Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nün  “Sen de geleceğe bir fidan dik” sloganı ile başlattığı ücretsiz fidan dağıtımı bu yıl da büyük ilgi gördü.

 

Mart ayı boyunca ücretsiz dağıtılan fidanlara talep yoğun oldu. Park ve Bahçeler Müdürlüğü Mart ayı içinde erguvan, gülibrişim, iğde, oya, süs elması, doğu çınarı, fıstık çamı, karaçam, kırmızı yapraklı süs eriği, pembe çiçekli yalancı akasya, yalancı top akasya ve gümişi ıhlamur olmak üzere yaklaşık 3 bin adet fidanı ücretsiz olarak halka dağıttı. Fidan dağıtımının yanı sıra vatandaşlara karakterli toprak, gübreleme ile fidan dikiminde dikkat etmesi gereken  “fidanın kök boğazı ve toprağın sıkılaştırılmasına”  ilişkin teknik bilgi de verildi.

 

Nilüfer Belediyesi ayrıca bazı dernekler, firmalar, sivil toplum örgütleri ve okullarla birlikte de kampanyalar düzenleyerek 800 fidanı toprakla buluşturdu. Bu kampanyalarda toplam 18 bin metrekarelik alan ağaçlandırılmış oldu.

  • Nilüfer Belediyesi 1 ayda 3 bin fidan dağıttı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016