Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Genç müzisyenlerden flüt resitali

15.04.2015 10:28
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Müzik Eğitim Çalışmaları’na katılan çocuk ve genç müzisyenler aldıkları eğitimi flüt resitali ile sergiledi.

Kültür sanat kenti Nilüfer’de her yaştan insanın sanatın herhangi bir dalıyla ilgilenmesi için Nilüfer Belediyesi’nin 2001 yılından bu yana sürdürdüğü Müzik Eğitim Çalışmaları’nda her yıl yüzlerce öğrenci eğitim alıyor. 2014-2015 döneminde Müzik Eğitim Çalışmaları’na katılan öğrenciler düzenlenen konserlerde aldıkları eğitimi gözler önüne seriyor.

 

Nilüfer Belediyesi Müzik Eğitim Çalışmaları Genel Koordinatörü Harun Fatih Güler tarafından düzenlenen atölyelerde flüt çalmayı öğrenen öğrenciler, Konak Kültür Evi’nde birbirinden değerli sanat eserlerini seslendirdi. İzleyenlerden tam not alan müzisyenlerin heyecanına aileleri de ortak oldu. Konser sonunda sergilenen dans gösterisi de izleyenlerden tam not aldı. Gecenin sonunda eğitmenlere çiçek veren Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Pınar Göz, öğrencileri de performanslarından dolayı kutladı. Konser sonunda Harun Fatih Güler, geceye katılanları 31 Mayıs’ta Fethiye Kültür Merkezi’nde yapılacak olan Yıl Sonu Konseri’ne davet etti.

 

Piyano, keman, bağlama, flüt, davul, gitar, viyolonsel gibi birçok branşta 2001 yılında 18 kişiyle başlayan proje, bugün 700 kişiye ulaştı. 30 eğitmenin yer aldığı Müzik Eğitim Çalışmaları’nda binlerce öğrenci müzikle tanışma fırsatı buluyor.

  • Genç müzisyenlerden flüt resitali
  • Genç müzisyenlerden flüt resitali
  • Genç müzisyenlerden flüt resitali

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016