Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

İsa Çelik: ‘Aziz Nesin en iyi değil, iyiydi’

16.04.2015 15:04
Google+ ile paylaş
2015 yılını Aziz Nesin Yılı olarak ilan eden Nilüfer Belediyesi düzenlediği etkinliklerle usta yazarı anıyor. “Objektifin Ardındaki Aziz Nesin” adlı söyleşi ve saydam gösterisinde Yazar İsa Çelik, Aziz Nesin’i anlattı.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, ‘‘2015 Yılın Yazarı: Aziz Nesin’’ etkinlikleri kapsamında fotoğrafçı ve yazar İsa Çelik’i konuk etti. ‘Objektifin Ardındaki Aziz Nesin’ konulu etkinlikte Çelik, Aziz Nesin’in sanatına, edebiyatçı kişiliğine, günlük yaşamına ışık tutan fotoğraflarla öğrencileri buluşturdu. Etkinliğe Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi, Hüseyin Özdilek MTAL, Özlüce Anadolu Lisesi ve Ahmet Erdem Anadolu Lisesi’nden 200 öğrenci katıldı.

 

Aziz Nesin ile olan anılarından kesitler paylaşan İsa Çelik, örnek aldığı usta yazar ile uzun yıllar önce tanıştığını belirtti. Nesin’in kişiliği hakkında da bilgi veren İsa Çelik, “O titiz, işine saygılı, tutumlu ve asık suratı altında kocaman yüreğe sahip bir insandı. O birçok ülkede ve Balkanlar’da sevilen bir insandı. Kıvrak zekâsının yanı sıra o her zaman ‘en iyi’ değil, ‘iyi’ olmaya çalışırdı. Çünkü ‘en iyi’ yoktur. O göreceli kavramdır. İyi olmak zaten en iyiye doğru sizi götürür” dedi.

 

Söyleşinin sonunda öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Çelik’e, Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Pala özel tasarım portresini hediye etti.

  • İsa Çelik: ‘Aziz Nesin en iyi değil, iyiydi’
  • İsa Çelik: ‘Aziz Nesin en iyi değil, iyiydi’
  • İsa Çelik: ‘Aziz Nesin en iyi değil, iyiydi’

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016