Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de Seddıkı kulakların pasını sildi

18.04.2015 16:21
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi işbirliği ile bu yıl ilk kez gerçekleştirilen, Nilüfer Uluslararası Klasik Gitar Yarışması, genç yetenek Kevin Seddıkı ile devam etti.

Nilüfer Belediyesi, uluslararası bir yarışmaya daha ev sahipliği yapıyor. Nilüfer Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi (U.Ü.) işbirliği ile gerçekleştirilen Uluslararası Klasik Gitar Yarışması, Fransız gitarist, besteci Kevin Seddıkı ile devam etti. Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sahne alan genç yetenek, kendi besteleri ve dünyaca ünlü ustaların eserlerini seslendirerek kulakların pasını sildi. Dino Saluzzi, Chemirani, Al Di Meola gibi ustalardan ilham aldığını belirten Seddıkı, 2009 yılında Avrupa Gitar Ödülü’nü kazandı. Konser sonunda önceki gün sahne alan usta gitarist Ricardo Moyano da Seddıkı’ye eşlik ederek kısa bir düete imza attı.

 

Bir buçuk saat süren konser sonunda genç yeteneğe, Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Rahşan Duygu Tursun çiçek vererek kutladı. Nilüfer Uluslararası Klasik Gitar Yarışması’na 29 ülkeden toplam 92 yarışmacı katılırken, final gecesi 19 Nisan Pazar günü yapılacak.  

  • Nilüfer’de Seddıkı kulakların pasını sildi
  • Nilüfer’de Seddıkı kulakların pasını sildi
  • Nilüfer’de Seddıkı kulakların pasını sildi
  • Nilüfer’de Seddıkı kulakların pasını sildi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016