Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Üniversitede engelli hayvanlar için stant açıldı

27.04.2015 16:30
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu ve U.Ü. Zihinsel Engelliler Öğretmenliği öğrencileri ile birlikte üniversitede açtığı stantta ‘Engelli sokak hayvanlarına kucak açın’ çağrısı yapıyor.

Nilüfer Belediyesi, üniversite öğrencileriyle birlikte farklı bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirdi. Uludağ Üniversitesi’nde stant açan Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Nilüfer Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu ve Uludağ Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Zihinsel Engelliler Öğretmenliği öğrencileri ile birlikte bir hafta boyunca engelli sokak hayvanlarının sahiplendirilmesine yönelik bilgilendirme çalışması yapacak. Proje kapsamında ortopedik engelli, kaza sonucu sakatlanmış ya da ilgiye ve bakıma muhtaç olan sokak hayvanlarının yanı sıra en çok zararı insanlardan gören dezavantajlı hayvanların sahiplendirilmesi amaçlanıyor.

 

Engelli sokak hayvanlarının hayvanseverler tarafından sahiplenilmesi durumunda her türlü bakım ve masraflarının karşılanacağını belirten Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mürsel Büyükçoban hayvanseverlerden destek istedi. Büyükçoban, sokak hayvanlarına en çok zararın insanlar tarafından verildiğinin altını çizerek onlara yine insanların sahip çıkmasını istedi. Dr. Büyükçoban, “Sokak hayvanları, evcil hayvanlar ve doğada yaşayan hayvanların dışında yer alan engelli hayvanlar konusunda da bir şeyler yaparak toplum içinde farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Gerek ortopedik engelli gerekse onun dışında trafik kazası gibi şartlardan dolayı engelli kalmış hayvanlar bakıma muhtaç, sevgiye muhtaç, ilgiye muhtaç. Bunu öncelikle üniversitede öğrenci arkadaşlarımızla daha sonra da toplumla bilinçlendirme çalışmalarımızı paylaşarak daha fazla engelli hayvanımızı insanla ve sevgiyle buluşturmayı hedefliyoruz” diye kaydetti.

 

Mürsel Büyükçoban, projeyi önererek hayata geçirilmesini sağlayan Uludağ Üniversitesi öğrencilerine ve Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubuna da teşekkür etti.

Uludağ Üniversitesi Mediko Sosyal Merkezi önünde açılan stant bir hafta boyunca açık kalacak ve öğrenciler engelli hayvanların sahiplendirilmesi konusunda bilgilendirilecek.

  • Üniversitede engelli hayvanlar için stant açıldı
  • Üniversitede engelli hayvanlar için stant açıldı
  • Üniversitede engelli hayvanlar için stant açıldı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016