Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Atıklardan yansıyan şıklık

25.04.2013 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret eden Çalı İlköğretim Okulu öğrencileri atık malzemelerden yapılmış şık kıyafetleriyle şaşırttı.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret eden Çalı İlköğretim Okulu öğrencileri atık malzemelerden yapılmış şık kıyafetleriyle şaşırttı. Başkan Bozbey, çocukların atıkları böylesine anlamlı ve oldukça şık bir şekilde değerlendirmesini çevre duyarlılığı ve bu konudaki farkındalıklar açısından da önemli bulduğunu söyledi.

Bozbey, atıkların kaynağında ayrılmasının hem ekonomik hem de çevresel etkilerine de değindi. Teknoloji Tasarım öğretmenleri Emel Özersan ve Ebru Doğan ile Rehberlik ve Psikolojik Danışman Mevlüt Selvi’nin yanı sıra tasarlanan kıyafetlerden birer örnekle ziyarete gelen öğrenciler, Başkan Mustafa Bozbey’i Çalı İlköğretim Okulu’nun 6-7 ve 8’inci sınıflarının 17 Mayıs’ta düzenleyecekleri atık malzemelerden giysi tasarımı defilesine davet ettiler.  

Başkan Bozbey, bu daveti memnuniyetle kabul ettiği yanıtını verirken öğrencilerin yıl boyunca derslerdeki çalışmalarının meyvesinin sunulacağı defileyi merakla beklediğini de kaydetti. Ziyaretçiler arasında bulunan minik Zeynep’i koltuğuna oturtan Başkan Bozbey, neşe dolu bir diyaloğun da ortağı oldu. 
  • Atıklardan yansıyan şıklık
  • Atıklardan yansıyan şıklık
  • Atıklardan yansıyan şıklık
  • Atıklardan yansıyan şıklık
  • Atıklardan yansıyan şıklık
  • Atıklardan yansıyan şıklık

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016