haber

Avrupalı konuklardan Nilüfer’e teşekkür

Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Karamık tarafından kabul edilen Işıktepe Rüveyde Dörtçelik İlköğretim Okulu Müdürü Gülsun Elbir ve beraberindeki konuklar, yerel yönetimlerin okullara yönelik desteklerinin memnuniyet verici olduğunu ifade ettiler. Nilüfer’i çok güzel ve ilginç bir ilçe olarak tanımlayan, İtalya, Romanya, Polonya, Avusturya, İspanya ve Kıbrıs Rum Kesimi’nden gelen ziyaretçilere Başkan Yardımcısı Ali Karamık, “Nilüfer Belediyesi olarak ilçemizde bulunan okullarımızla birlikte çalışıyoruz. Onların eksiklerini tamamlamak için her yıl ciddi bir bütçe ayırıyor ve elimizden geleni yapıyoruz,” dedi. Ali Karamık şu günlerde devam eden 11. Nilüfer Spor Şenliği’ne de değinerek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kapsayan bu geniş kapsamlı şenliğin yurt dışından gelen konuklarla da barış ve kardeşlik duygularını pekiştirdiğini anlattı. 

Işıktepe Rüveyde Dörtçelik İlköğretim Okulu Müdürü Gülsun Elbir de “zaman ve toplum” başlıklı Comenius Program sayesinde kültürlerin birbiriyle yakınlaştığını aktarırken, temel amacın, okul eğitimi alanında Avrupa ülkeleriyle işbirliği yaparak, eğitimde kaliteyi artırmanın hedeflendiğini söyledi. Elbir, amaçlardan birinin de kültürel diyaloğu sağlayarak dil öğrenimini teşvik etmek olduğunu ifade etti.

Comenius Program çerçevesinde aralarında İspanya’dan iki öğrenci ve diğer ülkelerden öğretmen ve okul yöneticilerinin bulunduğu konukların Bursa ziyareti, 30 Nisan-5 Mayıs tarihlerini kapsıyor.